امروز: دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 05 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3030
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۳۸

همایش مسئولیت پذیری اجتماعی بنگاه های اقتصادی برگزار می شود

هشدار نیوز - فرزاد هوشیار پارسیان با بیان اینکه این همایش 9 و 10 خرداد ماه و در سالن همایشهای‌ برج میلاد تهران برگزار خواهد شد، گفت: « مسئولان دولتی، مدیران شهری و مسئولان بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی و دولتی، سازمان های مردم نهاد شهر تهران ، جمعی از دانشجویان و همچنین پیمانکاران شهرداری تهران از جمله شرکت‌کنندگان در این همایش هستند.

هوشیار پارسیان با اشاره به حضور شهردار تهران در همایش مسئولیت پذیری اجتماعی بنگاه های اقتصادی عنوان کرد: برگزاری سه پنل با عناوین محیط زیست، چشم اندازها و موانع مسئولیت پذیری اجتماعی و پنل اقتصادی و اجتماعی  با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، مسئولان بنگاه های اقتصادی خصوصی و دولتی و سازمان های مردم نهاد از جمله برنامه ها ی این همایش است.
وی به همکاری ها و مشارکت های علمی دانشگاه‌ها و مراکز معتبر علمی در برپایی این همایش اشاره و خاطر نشان کرد: گروهی خبره از سازمان مدیریت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت داوری مطالب ارسال شده از سوی بنگاه های اقتصادی را بر عهده دارند تا بنگاه‌های اقتصادی برتر در این حوزه را معرفی کرده و از آنان تقدیر کنند.
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی فعالیت بنگاه های اقتصادی در زمینه حفط محیط زیست، ارتقای رضایت مشتریان و اهداف خیرخواهانه را بخشی از شاخص های ارزیابی بنگاه های برتر برشمرد و گفت: متاسفانه با وجود آنکه در سایر کشورهای دنیا مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها و بنگاه ها تبدیل به قانون شده است، اما در ایران هنوز این امر مورد توجه قرار نگرفته است. چرا که شرکت هایی که از جامعه انتفاع و منفعت مالی کلان  می برند باید در قبال مسئولیت های اجتماعی خود نیز احساس وظیقه و تکلیف کنند.
وی افزود: ز میان گزارش هایی که از سوی بنگاه های اقتصادی در خصوص مسئولیت پذیری اجتماعی آنان به صورت فیلم، ویدیو، اسلاید در سایت همایش بار گزاری می شود، سه گزارش کار به عنوان گزارشهای برتر در این خصوص از سوی سازمان مدیریت صنعتی انتخاب و برگزیده خواهد شد. 
به گفته هوشیار پارسیان، چهار کارگاه آموزشی نیز در روز دوم این همایش با حضور مدیران دربخش های مختلف برگزار و به شرکت کنندگان گواهینامه معتبر سازمان مدیریت صنعتی اهداء خواهد شد.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران این همایش را اولین تجربه گردهمایی بنگاه های اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: بنگاه های اقتصادی می‌توانند با بارگزاری گزارش های خود در زمینه مسئولیت های اجتماعی در سایت همایش به نشانی http://hami.tehran.ir/csr در این همایش مشارکت کرده و در انتقال تجربیات در این حوزه به دیگر بنگاه‌های اقتصادی سهیم باشند.


+ 7
I_DONT_LIKE_IT - 8

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید