امروز: دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 05 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 176656
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۴۶

حمله یکپارچه رسانه‌های زنجیره‌ای به قالیباف (عکس)

به گزارش هشدارنیوز شهردار تهران ديروز در دو نوبت صبح و عصر در جمع اعضاي شوراي شهر حضور يافت و صحبت‌هاي صريح و بي‌پرده‌اي را درباره حادثه پلاسكو و مديريت بحران ارائه كرد. قاليباف به صراحت از مردم به خاطر كم‌كاري‌ها عذرخواهي كرد و در عين حال گفت كه هرگز به سياسي‌كاري‌ها و دشمنان و به ضدانقلاب باج نخواهد داد. اين جلسه حواشي زيادي داشت از جمله اينكه برخي از اعضاي اصلاح‌طلب شوراي شهر هم بهمديريت جهادي قاليباف در حل بحران پلاسكو اعتراف كردند. البته عده‌اي ديگر هم بر اين نظر بودند كه پلاسكو مي‌توانست بهتر از اين مديريت شود. 

شهردار تهران با بيان اينكه براساس قانون بايد براي پيشگيري از بحران هزينه شود، گفت: استثنائاً در شهر تهران مديريت بحران برعهده شهردار تهران است و من در جايگاه مدير بحران مي‌گويم كه مديريت بحران ما دچار بحران است و اگر بايد عذرخواهي شود به خاطر اين ناكارآمدي‌ها است، نه به خاطر حادثه پلاسكو. 

شهردار تهران خطاب به حاضران در شوراي شهر گفت: بعضا دوستان مي‌گويند چطور شهرداري در ماده ۱۰۰ اقدام مي‌كند؟ موضوع ماده ۱۰۰ تخلف ساختماني است و ايمني نيست، آن را هم شهرداري تصميم نمي‌گيرد بلكه حكم قضايي دارد. كميسيون ماده ۱۰۰ بر اساس قانون متشكل از يك قاضي، عضو شوراي شهر و نماينده وزارت كشور است كه حكم صادر مي‌كنند. اگر شهرداري مغازه‌اي را به خاطر ماده ۱۰۰ پلمب مي‌كند، تخلف ساختماني است اما در افكار عمومي مطرح مي‌شود شهرداري جايي كه مي‌خواهد پول بگيرد مي‌بندد و جايي كه در آن پول ندارد و براي ايمني است نمي‌بندد كه اين كم‌لطفي است. 

 قاليباف گفت: امروز شهروندان چكار كنند، آيا واقعاً قانون نقص دارد؟ ساختماني مثل پلاسكو درست مي‌شود و اين اتفاق مي‌افتد. اگر وظيفه شهرداري اين نيست كه اين ساختمان را اصلاح كند، پله فرار نصب كند و همه ۶۰۰ واحد را تخليه كند. آيا قانوني هم وجود ندارد و مردم بايد در آتش بسوزند؟ يا اينكه قانون در سال‌هاي بعد موارد ديگري را وضع كرده است؟
وي افزود: در ماده ۹۶ قانون كار سال ۱۳۶۹ نكاتي در تعقيب و بازرسي متخلفان آمده است كه به منظور اجراي صحيح اين قانون، اداره كل بازرسي وزارت كار و امور اجتماعي تشكيل مي‌شود. وظيفه اين اداره كل بررسي و تحقيق پيرامون اشكالات اجراي مقررات حفاظت فني و تهيه پيشنهاد‌هاي لازم براي اصلاح ميزان‌ها و دستورالعمل‌هاي مربوط متناسب با پيشرفت‌هاي تكنولوژي است. همچنين تأكيد شده است به حوادث ناشي از كار در كارگاه‌ها رسيدگي و حوادث تجزيه و تحليل شود تا دستورالعمل‌هاي ايمني پيرامون آنها تدوين شود. در كنار آن بايد بازرسي به صورت مستمر همراه با تذكرات صورت گيرد و تعقيب متخلفان در مراجع ذي‌صلاح انجام شود. 

قالیباف ادامه داد در ماده ۱۰۵ مي‌گويد حتي اگر در حين بازرسي به تشخيص بازرس كار احتمال وقوع حادثه يا بروز خطر در كارگاه داده شود، بازرس كار يا كارشناس بهداشت حرفه‌اي مكلف هستند مراتب را فوراً به كارفرما و به رئيس مستقيم خود و دستگاه‌هاي ذي‌ربط گزارش دهند. 
وي افزود: وزارت كار و امور اجتماعي و وزارت بهداشت حسب مورد گزارش كارشناسان، از دادسراي عمومي محل و در صورت عدم تشكيل از دادگاه عمومي محل تقاضا خواهند كرد كه فوراً قرار تعطيل و لاك و مهر تمام يا قسمتي از كارگاه را صادر كند. پس كسي كه بايد اينجا را لاك و مهر كند بر اساس قانون مشخص شده است؛ خلأ قانوني هم نداريم. 

به ضد انقلاب باج نمی‌دهم
شهردار تهران در نوبت بعداز ظهر پس از اظهارات اعضای شورای شهر گفت: بنده از نوکر مردم هم پایین‌ترم و از آبرو و جانم هم برای خدمت به مردم می‌گذرم ولی به رفتارهای سیاسی و دشمنان باج نمی‌دهم.

همین گزارش کافی بود تا رسانه های اصلاح طلب برای فرافکنی نقش وزارت کار در موضوع پلاسکو، قصور دولت را به شهرداری نسبت داده و حمله عجیبی را بصورت یکپارچه علیه شهردار انجام دهند که در ادامه تصاویر آن آمده است:
عناوین اخبار روزنامه آرمان امروز در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :  
عناوین اخبار روزنامه آفتاب یزد در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :                
عناوین اخبار روزنامه ابتکار در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :        
عناوین اخبار روزنامه اعتماد در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :
عناوین اخبار روزنامه ایران در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :  عیارسنجی پروژه‌های انقلاب ؛ موافقت با صدور روادید برای تیم ملی کشتی امریکا ؛ رمزگشایی ناتمام ؛ درآمدهای نفتی زیر ذره‌بین دیوان محاسبات ؛ آخرین مأموریت <فرمانده> ؛ دیگر صفحه‌ها ؛ سکوی افتخار نقره جهان با لباس آتش‌نشان ؛ تجلیل از قهرمان قزوینی که به مصاف حریف اسرائیلی نرفت ؛ واعظی: تخریب دولت با اهداف انتخاباتی ادامه دارد ؛ طفره‌روی از قوانین شفاف؟! ؛
عناوین اخبار روزنامه جهان صنعت در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :
عناوین اخبار روزنامه ستاره صبح در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :
عناوین اخبار روزنامه شرق در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :
عناوین اخبار روزنامه ۱۹ دی‌ در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :
عناوین اخبار روزنامه هدف و اقتصاد در روز دوشنبه ۱۸ بهمن :


+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 7

بازدید: 782

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید