امروز: چهارشنبه, ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - 29 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 141307
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۸

چرا برای اختلاس ٨۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره‌ فرهنگیان رئیس جمهور دستوری فوری نداد؟

به گزارش هشدارنیوز سعید توانا راد، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره) در گفت‌‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه یکی دو روز اخیر علیرغم ماهیت حقیقی رسانه که وظیفه اش بازتاب مشکلات حقیقی جامعه و رساندن صدای بینوایان به مسئولان است، تمام خط خبری رسانه ها حول یک محور کم ارزش و بلکه بی ارزش می گردد، گفت: لغو سخنرانی علی مطهری، نایب رییس مجلس دهم در مشهد این روزها نقل محافل رسانه ای شده؛ واقعیت این است که ما عمیقاً معتقد به آزادی بیان هستیم و قطعاً مخالف لغو غیرقانونی سخنرانی ها ؛ و اگر این عمل دادستان مشهد هم دارای ادله صحیح قانونی نباشد، از نظر جنبش دانشجویی مردود و مورد انتقاد شدید است.

وی تصریح کرد: اما آنچه که واقعاً باید برای مردم و نخبگان سؤال باشد این است که چرا این نحوه برخورد و کشمکش های رسانه های غربگرا برای لغو سخنرانی های شخصیت های انقلابی، که پیش از این بارها و بارها صورت گرفته بود، اتفاق نیفتاد؟ چرا نایب رئیس مجلس دهم پیش از این موضوع نگران آزادی بیان نبودند و نامه های تهدیدآمیز به جناب رئیس جمهور نمی نوشتند؟!

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره)  با بیان اینکه اگر واقعاً بحث حق و حقیقت است، چرا این مطالبه پیش از این اتفاق نیفتاد و دانشجویان حق طلب و آزادمنش در این میدان یکه و تنها بودند؟ اظهار داشت: بارها ما فریاد زدیم و بیانیه نوشتیم که دهان ها را با مشت آهنین و طعنه و تهمت های مختلف نبندید. آن روز که منتقدان برجام و سیاست های ناکارآمد دولت در زمینه های سیاست خارجی، اقتصادی و فرهنگی را افراطی، تندرو، بی شناسنامه، جهنمی و… می خواندند، چرا دانشجویان انقلابی را همراهی نکردید؟

وی ادامه داد: این دوگانگی در رفتار و گفتار را چگونه می توان در روش و منش برخی افراد دید و به یاد قرآن های سر نیزه در ماجرای صفین نیفتاد؟ مگر این رفتارها جز با ماکیاولیسم افراطی غربگرایان و کدخداپرستان هم قابل توجیه است؟ جناب رئیس جمهور گفت که اتفاق مشهد مایه شرمساری است. 

توانا راد با طرح چند سوال از روحانی افزود: آیا آمار ۴۲ درصدی طلاق در تهران مایه شرمساری نیست؟ آیا حاشیه نشینی و فقر کشنده چندین میلیون ایرانی مایه شرمساری نیست؟ آیا بدعهدی های مکرر دشمن و به وقوع نپیوستن وعده های جنابعالی و به بار آوردن خسارتی محض برای کشور در قضیه ی برجام مایه شرمساری نیست؟ آیا اختلاس ٨۰۰۰ میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان و حقوق های نجومی دوستان شما در دولت مایه شرمساری نیست؟آیا آمار بالای بیکاری و رکود اقتصادی مایه شرمساری نیست؟

وی ادامه داد: آیا دست خالی بازگشتن هزاران کارگر که قربانی بی برنامگی و ناکارآمدی اقتصادی، به خانه شان مایه شرمساری نیست؟ و صدها سؤال دیگر که ذهن من و هزاران دانشجوی امثال من را درگیر خود کرده است. و اما مهم تر از همه؛ آن که آیا فریب مردم عزیز ایران و سعی در انحراف اذهان عمومی از مسائل مهم و حیاتی کشور و پنهان کردن ناکارآمدی ها زیر پوشش های پوپولیستی و شبه پوپولیستی، مایه شرمساری نیست؟/خبرگزاری دانشجو+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 3

بازدید: 1210

تعداد نظرات: 1
منتشر نشده: 1

کد امنیتی
کد جدید