امروز: شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - 26 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 68982
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱
گفت وگوی اختصاصی هشدار نیوز با حسن بیادی:

روحیه جهادی موجود در مدیریت شهری تفکرات آسیب دیده مردم را تغییر داد/ کسب رتبه اول در کاهش آسیب های مالی و اداری از سوی شهرداری

به گزارش هشدارنیوز، اختلافات متعددی میان اعضای شورای شهر با مجموعه شهرداری خصوصا شخص شهردار تهران دیده می شود. بیشترین میزان این اختلافات را در دوره اول شورای شهر تهران تجربه کردیم و همان موقع بود که دیدیم اختلافاتی که بیشتر شبیه ایجاد مانع بر سر راه اقدامات و خدمات شهرداری باشد، هیچ نتیجه ای جز لطمه وارد کردن به مردم و خدماتی که قرار است جامعه را هدف قرار دهد، ندارد. بسیاری از این اختلاف نظرها با توجه به اعمال نظارت شورای شهر بر اقدامات شهرداری از سر دلسوزی و خیرخواهانه تفسیر و معنا می شود اما وقتی صحبت از گروکشی های سیاسی می شود و پای ایجاد تغییر و تاخیر در محدوده اختیاراتی که یک بار بر وجود آنها اجماع شده، به میان می آید، عدم پیشرفت جامعه نشانه می رود. در همین رابطه با حسن بیادی نایب رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران به گفت وگو پرداختیم که در ذیل می خوانید:

اقدامات انجام شده در مجموعه شهرداری تهران را چه طور ارزیابی می کنید؟ این اقدامات تا چه میزان در کسب رضایت شهروندان موفق بوده است؟

بعد از به روي كار آمدن شوراي اسلامي شهر در مرحله دوم و سوم عليرغم همه نابساماني هاي سياسي و اجتماعي آن زمان ويأس ونااميدي زيادي كه در مردم بخصوص درشهر تهران بوجود آمده بود، مجموعه مديريت شهري توانست با اتحاد كامل و به دور از هرگونه تنش و اختلافي در مدت بسيار كوتاه نظرات و تفكر آسيب ديده مردم را تغيير دهد و تعلق آنان را نسبت به مسائل انقلاب و جلب اعتماد و مشاركت گسترده شان در امور شهري تقويت كند.

لذا عليرغم اينكه نواقصي احتمالي و واقعي وجود دارد، مجموعاً مديريت شهري در سالهاي قبل و خصوصاً در دهه گذشته خوش درخشيده و كارهاي اساسي و زيربنايي ارزنده اي را در حجم انبوه و با روحيه جهادي در سيستم مديريتي و نظارتي توسط دكتر قاليباف و اعضاي محترم شوراي سلامي شهر به ثمر رسانده است. به طوري كه زبانزد خاص و عام حتي تحليل گران داخل و خارج از كشور شده و الحمدلله در بخش هاي مختلف از جمله حمل و نقل و ترافيك و رتبه اول كاهش آسيب هاي اداري و مالي جوائزي را هم از سازمان هاي بين المللي دريافت نموده اند.

اختلافات موجود میان شورای شهر تهران و شهرداری که ناشی از برخی از نگاه های سیاسی و جناحی در شورا است، بیش از همه به جامعه لطمه وارد می کند، نظر جنابعالی در این زمینه چیست؟

اين اختلافات هميشه وجود داشته و خواهد داشت واكثر آن از سر دلسوزي و خيرخواهانه است و شايد بعضي از اوقات جلوه سياسي و شخصي هم پيدا كند دليل آن هم نوپا بودن شوراها بعنوان يك نهال اجتماعي و متناسب و به روز نبودن قوانين و آيين نامه هاي اجرايي با ظرفيت موجود مديرت شهري است.

مصوبه اخیر شورا مبتنی بر کاهش اختیارات شهردار خصوصا در زمینه مالی است، این تا چه اندازه خدمات و اقدامات اجرایی شهرداری را که مورد نیاز جامعه است، با مشکل مواجه می کند؟

همانطوري كه شوراي بدون حق نظارت و تصويب طرح ها و لوايح شورا نيست، شهردار هم بدون اختيارات مالي و مديريتي متناسب بر اساس قوانين شهردار نيست.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید: 300

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید