امروز: دوشنبه, ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 March 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 46968
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۱۹
دسته: چهره ها
پرینت
ایمیل

تالاب میانکاله احیا می‌شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر از تشکیل کمیته ملی نجات تالاب و خلیج میانکاله خبرداد و گفت: 150 میلیون تومان از اعتبارات ملی برای لایروبی کانال های منتهی به تالاب میانکاله تخصیص پیدا کرد که به زودی اقدامات آن آغاز می شود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر از تشکیل کمیته ملی نجات تالاب و خلیج میانکاله خبرداد و گفت: 150 میلیون تومان از اعتبارات ملی برای لایروبی کانال های منتهی به تالاب میانکاله تخصیص پیدا کرد که به زودی اقدامات آن آغاز می شود.

زمان رضا احمدی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان بهشهر در فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: در راستای احیاء تالاب بین المللی میانکاله و جلوگیری از خشک شدن آن 150 میلیون تومان از اعتبارات ملی برای لایروبی کانال ها و نهرهای منتهی به تالاب میانکاله تخصیص پیدا کرده است.

تالاب میانکاله احیا میشود
وی افزود: کمیته ملی نجات تالاب و خلیج میانکاله در سطح کشور تشکیل شده است و در جلسه ای در این کمیته 3 پیشنهاد در قالب مدیریت آب های سطحی منطقه، مطالعه و ارزیابی کانال خزینی و مطالعه، ارزیابی و لایروبی کانال چاپاقی از سوی حفاظت محیط زیست بهشهر ارائه شد که مورد موافقت و در دستور کار قرار گرفت و به زودی اقدامات لایروبی کانال ها اجرا می شود.

احمدی خاطرنشان کرد: 90 درصد آب تالاب میانکاله از دریای خزر تأمین می شود که اخیرا با پس روی آب دریا میزان آب تالاب کاهش یافته است و به همین منظور کارشناسان محیط زیست در حال انجام مطالعاتی در این خصوص در منطقه خلیج میانکاله هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر گفت: برای جلوگیری از تصرفات و تجاوزات غیرقانونی در منطقه میانکاله در انتهای جاده شرقی شهرستان منتهی به تالاب میانکاله یک پاسگاه حفاظتی احداث و تجهیز شده است که در هفته محیط زیست افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه سالانه بین 500 هزار تا یک میلیون و 200 هزار قطعه پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی به تالاب بین المللی میانکاله مهاجرت می کنند، تصریح کرد: از میان 504 گونه پرنده مهاجر که سالانه برای زمستان گذرانی به ایران می آیند 230 گونه در تالاب میانکاله وجود دارد و به همین دلیل میانکاله به عنوان بهشت پرندگان ایران نام گذاری شد.

احمدی به فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که عنوان بهشت پرندگان ایران را برای نماد معرفی شهرستان بهشهر در سطح کشور انتخاب کنند.+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://www.bartarinha.ir/fa/news/336178/تالاب-میانکاله-احیا-می‌شود

 

بازدید: 223

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید