امروز: شنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 21 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 42578
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵
دسته: حوادث
پرینت
ایمیل

5 هکتار از مراتع دره شهر ایلام در آتش سوخت

هشدار نیوز - فرمانده انتظامي شهرستان دره شهر از آتش سوزی ارتفاعات روستای«گرم آباد» حد فاصل حوزه استحفاظی شهرستان دره شهر و آبدانان خبر داد.

سرهنگ مهرداد عليمحمدی گفت: برابر اعلام فوريت های پليسی ۱۱۰ مبني بر آتش سوزی مراتع و جنگلهای کبيرکوه در ارتفاعات روستای گرم آباد بلافاصله مأموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: با بررسي های به عمل آمده مشخص شد که مراتع و جنگلهای اين روستا به علت نامعلومی طعمه حريق شده و تلاش برای خاموش کردن آن انجام شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر تصریح کرد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و عدم استفاده از خودروهای آتش نشانی، مأموران منابع طبيعي در کنار کارکنان انتظامی و مردم، مسافت طولانی منطقه را با بيش از پنج ساعت پياده روی کردند تا از ادامه آتش سوزی و خاموش کردن آن جلوگيری کنند.

وی يادآور شد: پس از ساعت ها تلاش طاقت فرسا و اقدام جهادی، اين آتش سوزی مهار و از ادمه آن جلوگيری شد.

سرهنگ عليمحمدی با بيان اينکه متأسفانه در اين آتش سوزی پنج هکتار از مراتع در آتش سوخت گفت: تلاش برای يافتن عامل يا عاملان اين آتش سوزی ادامه دارد و کارشناسان در حال بررسي موضوع به صورت جدی هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر در پايان از مردم خواست: حفظ منابع طبيعی به عنوان يک ميراث گرانبها را مدنظر قرار داده و در صورت وجود کوچکترين آتش سوزی، سريعاً مراتب را به مرکز فوريت های پليس ۱۱۰ اطلاع دهند.+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 2

بازدید: 681

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید