امروز: جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - 10 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 41892
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۰۹

۲ هزار و ۵۰۰گونه گیاهی در ایران وجود دارد

هشدار نیوز - علی ابراهیمی اظهار داشت: ستاد توسعه علوم فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت، اهمیت فوق العاده ای برای طب سنتی و گیاهان دارویی قائل است.

طب سنتی

به گفته وی نزول خود معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت بر اساس سند گیاهان دارویی بوده است. خوشبختانه شورای اختلاف فرهنگی بر اساس اهمیتی که برای موضوع قائل است، سند گیاهان دارویی و طب سنتی را تصدیق کرده و به دولت ابلاغ کرده است. نقشه راه توسط وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای همکار تبیین می‌شود.

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان داشت: هر وزارت خانه و سازمانی وظیفه‌ای به عهده دارد. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با توجه به ظرفیتی که در کشور داریم و با توجه به میراث گران بهایی که در کشور داشته‌ایم و در حال حاضر داریم، باید در آنجا خودش را پرزنت کند, باید دید که چه برنامه ای برای توسعه طب سنتی دارد؟ طب سنتی در چین و هند چگونه است و ما در چه وضعی هستیم.

ابراهیمی ادامه داد: با چه سرعتی باید حرکت کنیم؟ بر اساس مشارکت خود وزارت خانه‌ها این نقشه را تدوین و در حال تطبیق می‌شود که مثلاً وزارت جهاد کشاورزی چه کاری انجام دهد؟

وی اضافه کرد: عنایت داشته باشید که سرزمین ایران یکی از مناطقی است که از نظر گیاهان به ویژه گیاهان دارویی در جغرافیای جهان ویژه ای دارد. ما 8 هزار گونه گیاهی داریم و از این 8 هزار گونه, 2 هزار و 500 گونه اش دارویی است, بنابراین پایه و اساس طب سنتی و این گیاهان دارویی قرابت فراوانی با طب سنتی دارد.+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 2

بازدید: 939

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید