امروز: شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - 03 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 415437
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۶:۳۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

تهیه سند کاداستر برای ۹۸ درصد منابع طبیعی سوادکوه

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، محمد رسولی ززولی عصر پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای تأمین مسکن شهرستان سوادکوه با اشاره به صدور اسناد کاداستری ۹۸ درصد از اراضی منابع طبیعی شهرستان، افزود: تاکنون برای ۱۴۵ هزار و ۱۸۶ هکتار از ۱۴۷ هزار و ۵۱۷ هکتار اراضی منابع طبیعی شهرستان اسناد کاداستری صادر شده است.

سرپرست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سوادکوه ابراز امیدواری کرد تا با همکاری منابع طبیعی شهرستان به زودی شاهد صدور ۱۰۰ درصدی اسناد کاداستری اراضی منابع طبیعی شهرستان سوادکوه باشند.

وی تعداد اسناد مالکیت دفترچه‌ایی موجود در شهرستان را بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هفت هزار و ۱۵۱ فقره و تعداد اسناد مالکیت تک برگ را ۱۲ هزار و ۸۶ فقره برشمرد و از تبدیل ۷۲ درصدی اسناد دفترچه‌ایی به تک برگ خبر داد و گفت: شهرستان سوادکوه رتبه اول را از حیث تبدیل اسناد دفترچه‌ایی به تک برگ در استان مازندران دارا است.

رسولی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری مردم و کار جهادی مجموعه ثبت شهرستان سوادکوه، باقیمانده اسناد دفترچه‌ای موجود در شهرستان به زودی به اسناد کاداستری تبدیل شوند.

این مسئول از جمله مزایای سند تک برگ را افزایش ضریب امنیتی، دقت بالای اسناد تک برگی و جلوگیری از بروز اشتباهات ثبتی و صدور اسناد مالکیت معارض، کاهش معاملات معارض، تعویض سند در هر انتقال، معرف به‌روز رسانی اطلاعات و آخرین وضعیت ثبتی ملک، شناسایی سریع پلاک‌های مجاور در بلایای طبیعی، ذخیره‌سازی تمام سوابق مربوط به اسناد در سامانه جامع املاک و بانک اطلاعات کاداستر عنوان کرد.

سرپرست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سوادکوه در بحث صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی گفت: یکی از برنامه‌ها و الویت‌های سازمان ثبت اسناد و املاک اجرای کاداستر و سنددار کردن اراضی کشاورزی‌ست که بر این اساس دستور ایجاد قرارگاه جهادی صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی در شهرستان سوادکوه تشکیل شد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5794085/تهیه-سند-کاداستر-برای-۹۸-درصد-منابع-طبیعی-سوادکوه
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید