امروز: شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - 03 June 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 414146
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ ۱۵:۳۲
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

جو سازی مثبت برای عادی سازی ورود لاریجانی به انتخابات

به گزارش هشدارنیوز ؛ اساسا اصلاح طلبان اند حضور در فضاهای تیره وتار را برای زندگی انگلی سیاسی خود برگزیده اند و لذا هر زمان کشور دچار چالش های مختلفی شد ، سر و کله این جماعت برای سوء استفاده از فضا پیدا می شود و این در حالی است که ریشه همه فتنه ها از اتاق فکر خودشان طراحی می شود .

فراموش نمی کنیم در سال 78 - 88 - چندین سال دهه 90 ، چه اوضاعی به سر افکار عمومی اوردند ، چه خیانت ها و چه ضرر های به مملکت و مردم وارد نمودند و این جماعت خودشان اساسا اهل هزینه دادن نبوده و نیستند و این مردم هستند که باید بازیگر منافع انها در میدان باشند .

حالا بعد ازا ینکه فته مهسا امینی چواب نداد ، فشاز از پایین چانه زنی در بالا برای اهداف انتخاباتی حربه این جماعت سیاسی شده است که به نوعی ظاهرا از منافع مردمی سخن می گویند اما در واقع سود خود را دنبال می کنند . 

حالا یک چپ اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که رهبر انقلاب در انتخابات گذشته از تعبیر جفا در حق برخی داوطلبان استفاده کردند گفته است :

باید از تسلط صرفا یک جناح بر امر انتخابات جلوگیری شود و هم رویه نظارت استصوابی مورد اصلاح قرار گیرد. اصولا فلسفه وجودی شورای نگهبان حفاظت از حقوق کاندیداها در انتخابات مختلف بود. اما شیوه عملکرد طوری شد که این هدف چندان مشاهده نمی‌شود.

سایت مشرق در این باره اینگونه نوشته است : آقای سلامتی گویا باخبر نیستند که جفای صورت گرفته در حق کسی رخ داد که اصلاح طلبان می گویند شورای نگهبان متعلق به جریان متبوع اوست!

زیرا دکتر علی لاریجانی که مقام معظم رهبری تعبیر جفا را صرفا درباره ایشان -و نه درباره برخی یا تعدادی- به کار بردند یک چهره اصولگراست.

پس فرض سلامتی کاملا غلط است.

ضمن اینکه ماجرای جناحی بودن شورای نگهبان نیز صحیح نیست و این شورا یک منظومه فراجناحی متشکل از چهره های فقیه و حقوقدان امین نظام است. حال اینکه اصلاح طلبان نتوانسته اند چنین چهره های امین و متخصصی را در اردوگاه خود تربیت کنند تا نظام اسلامی بتواند به آنها اعتماد کند و سمت های کلان فراجناحی در شورای نگهبان را به آنها بسپارد؛ البته گناه نظام و مردم نیست.

مسئله نظارت استصوابی هم یک نگاه عقلانی در بحث تأیید صلاحیت هاست که در مقابل نظارت خشک و نامطمئن استطلاعی قرار دارد و مخالفت اصلاح طلبان با این نظارت عقلانی هم به رویکردهای دو دهه اخیر آنها در صف آرایی در مقابل عقلانیت برمی گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید