امروز: چهارشنبه, ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - 29 March 2023

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 412936
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ ۱۶:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

تعرفه گاز تغییر نکرده، فقط تخفیف دادیم

تعرفه گاز تغییر نکرده، فقط تخفیف دادیم

مسئول تدوین تعرفه شرکت ملی گاز گفت از سال 1394 ما برای مشترکین هیچ تغییر تعرفه و افزایش قیمتی را نداشتیم.

، کمال آبادی فراهانی مسئول تدوین تعرفه شرکت ملی گاز درباره ماجرای تخفیف اخیر قبض های نجومی گاز گفت: امسال در قانون بودجه مجلس شورای اسلامی دولت را در دو بند ک تبصره 15 و بند م تبصره 1 مکلف کرد اصلاح الگوی مصرف انجام بدهد، بر این اساس اصلاح تعرفه گاز به تصویب هیات وزیران رسید و آئین نامه اجرائی آن در تاریخ 16 آذر به ما ابلاغ شد و ما هم موظف بودیم که این تعرفه ها را اعمال کنیم.

وی گفت: در جدول تعرفه جدید به این صورت بود که در پله‌های پائین یعنی پله‌های 1 تا 3 که مصارف متعارف هستند ما هیچگونه تغییر تعرفه‌ای نداشته باشیم،  این تغییر تعرفه برمی گردد به سال‌های خیلی گذشته یعنی از سال 1394 ما برای مشترکین هیچ تغییر تعرفه و افزایش قیمتی را نداشتیم.

کمال ابادی افزود: اما در پله‌های بالاتر به این شکل است که در پله های 4 تا 6، 30 درصد افزایش تعرفه داشته، 7 تا 10، 50 درصد افزایش تعرفه و پله‌های 11 تا 12 که مشترکین بسیار پرمصرف ما هستند با مبالغ 5 هزار تومان و 6 هزار تومان باشد. این جدول تعرفه ها را به این صورت در نظر گرفت که بیشتر مشترکین با مصارف متعارف شامل یا افزایشی نباشند و یا افزایش خیلی در واقع چشمگیری را نداشته باشند، 60 درصد مشترکین گاز در پله‌های 1 تا 3 قرار می‌گیرند.

مسئول تدوین تعرفه شرکت ملی گاز در پاسخ به این سوال که آیا این تخفیف 70 درصد به نوعی عقب نشینی است؟ گفت: من حقیقت این را نمی‌توانم این طور تفسیر کنم. گزارشاتی بعد از صدور قبض‌ها داده شد، مبنی بر اینکه برودت هوا را داشتیم و غیر از اینکه ما کاهش دما را داشتیم سرمای شدید فراگیر بود و خیلی از استان‌های ما را درگیر کرده بود.

کمال آبادی فراهانی افزود: سرمای پایدار باعث شد که مصارف در یکی از بخش‌هایی که خیلی سردسیر بود خیلی بالا رفت و مردم هم نتوانستند بحث‌ بهینه سازی و مدیریت مصرف را شاید به خوبی انجام بدهند. همین مسائل منجر به ارائه گزارش وزیر نفت به رئیس جمهور و دستور ایشان برای اعلام یک تخفیف تا پایان سال گردید.

وی گفت: نحوه اجرای این دستور و اینکه به چه صورت باشد هنوز به ما ابلاغ نشده و مصوبه‌ای هنوز برای ما نیامده است.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2844919
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید