امروز: پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 01 December 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 411525
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ۰۰:۵۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

سید فتنه گر : براندازی ناممکن است

به گزارش هشدارنیوز ؛ محمد خاتمی رئیس دولت اصلاح طلبان که هیچ رویی از دو رویش در عرصه سیاسی بخصوص در مواجهه با جمهوری اسلامی مشخص نیست ، جدیدا افاضاتی داشتند که حتی بخشی از افراطی های این جریان هم برایش برآشفتند!.
این به ظاهر رهبر اصلاحات ایران که ممکن است خودش هم این ادعا را قبول نداشته باشد ، در رفتار و مواضعش به هیج وجه امنیت ملی ، منافع مردم و تمامیت ارضی کشور را لحاظ نمی کند ، ضمن اینکه در بزنگاه های حساس خودش را به نشنیدن و ندیدن اوضاع میزند ، بعد از اینکه آب ها از آسیاب می افتد ، مواضع دو پهلو گرفته و فکر میکند مردم مثل ایام دوم خرداد در خواب هستند .
وی در آخرین موضع گیری خود بعد از اینکه اغتشاشات بزرگترین خسارت های مالی و جانی به مردم و کشور وارد ساخت و در جایی که باید ورود می کرد و مردم را به آرامش دعوت می کرد و عامدانه کاری نکرد ، حالا به حساب یک عقل کل ، گفته است : براندازی جمهوری اسلامی ممکن نیست.
هر چند این بیانات بجای خود محل پرداختن و بحث وت حلیل جدی دارد ، اما روزنامه کیهان در باره او نوشته است :
 
محمدخاتمی رئیس‌دولت اصلاحات و از چهره‌های موثر در فتنه 88 که با هدف براندازی جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی شده بود‌، در اظهاراتی که در صفحه اینستاگرام او منتشر شده‌، در واکنش به اغتشاشات اخیر اعتراف کرده است که براندازی جمهوری اسلامی نه ممکن است نه مطلوب.
وی در عین حال ادعاهایی مطرح کرده که مخاطب اصلی آن پیش از همه شخص او و هم‌پالگی‌های اوست که بیش از
سه دهه از عمر جمهوری اسلامی در راس مدیریت اجرایی کشور بودند و امروز که میراث عملکردشان انبوهی از مشکلات و معضلات اقتصادی و اجتماعی است، به جای پاسخگویی وقیحانه در جای مدعی نشسته‌اند و نظام را به ناکارآمدی متهم می‌کنند.
خاتمی در بخشی از اظهارات خود مدعی شده: «ریشه حوادث تلخ را باید در درون جست‌وجو کرد و آن‌را ناشی از سازوکار و شیوه پراشتباه و نادرست حکمرانی دانست و چاره کار شناخت ویژگی‌های حکمرانی خوب و تن دادن به آن است».
وی همچنین مدعی شده: «از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های حکمرانی خوب به رسمیت شناختن حقوق ملت و رعایت آزادی‌های اساسی به‌خصوص زمینه‌‌سازی اعمال حقوق شهروندی است».
محمد خاتمی و برخی اطرافیان او در مقاطع بسیاری ادعا می‌کنند که او چهره آرام و صلح‌جویی در سیاست است، اما هیچ اغتشاش و آشوبی نیست که خاتمی در آن نقش آرامش‌‌بخش و معقولی ایفا کند.
خاتمی در سال 88 نیز جزو رئوس کودتاچیان علیه رأی مردم قرار داشت. او در سال‌های 96 و 98 نیز نشان داد بیش از آنکه به صلاح ملت و مملکت بیندیشد فرصت‌طلبی سیاسی را بر عقلانیت سیاسی و صلاح مردم ترجیح ‌می‌دهد، حالا در ماجرای 1401 هم خاتمی نشان داد نسبتی با مسئولیت‌پذیری سیاسی ندارد.
مدعیان اصلاح‌طلبی در فتنه 88 پادو و حمال دولت آمریکا در ایجاد آشوب، و سپس ترور و خرابکاری و تحریم‌های فلج‌کننده بودند. ضربه به معیشت مردم از طریق تحریم‌های فلج‌کننده، پیشنهاد برخی نمایندگان سران فتنه سبز به آمریکایی‌ها بود. مدعیان اصلاحات، فتنه‌گران سال 88 و حامیان فعلی آشوب‌ها هستند. 
آنها در دولت روحانی نیز علاوه با واگذاری برنامه هسته‌ای در قالب خسارت‌محض برجام، مسبب تعطیلی توانمندی‌های کشور و بر باددادن فرصت‌ها و زمینه‌ساز دو برابر شدن تحریم‌ها بودند. این طیف همچنین همراه با خواست دشمن، به‌دنبال برجام 2 و3 و واگذاری توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران بود.
چندی پیش روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد به میزان تاثیر افاضات سران اصلاح‌طلب در میان مردم پرداخته و نوشته بود: «دو مشکل و گره عمده در کار اصلاح‌طلبان بوده و هست؛ اول اینکه مردم فهمیدند آن سخنان قشنگ و رمانتیک نتیجه‌اش شد ناکارآمدی آغشته به فساد و دوم اینکه این جماعت مردم را خفیف و نادان فرض می‌کنند و حتی اکنون نیز این‌گونه است.» 


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید