امروز: پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 01 December 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 410516
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۳۲
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

مسکو: عراق نباید به میدانی برای تسویه حساب‌ها تبدیل شود

به گزارش هشدارنیوز به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت اظهار کرد: باید به این نکته اشاره کنم که آنچه مانع عادی‌سازی باثبات اوضاع در عراق می‌شود، تلاش‌های برخی بازیگران خارجی برای استفاده از اختلاف‌نظرهای موجود در داخل عراق است.

پولیانسکی گفت: در این راستا از جامعه جهانی می‌خواهیم از تلاش‌های بغداد برای برقراری ثبات در این کشور از جمله برقراری نظم و نیز بازسازی زیرساخت‌های اجتماعی، مالی و انسانی در این کشور حمایت کند.

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل افزود: ما بر این باوریم این کشور نباید به میدانی برای تسویه حساب‌های شخصی و تقابل منطقه‌ای تبدیل شود.

او در ادامه تاکید کرد: روسیه از اقدامات سران عراق برای اصلاح شرایط حمایت می‌کند، ما روی تمامی طرف‌های ذی‌ربط عراق حساب باز کرده‌ایم که موضعگیری مسؤولانه‌ای را در پیش بگیرند، از خشونت دست بردارند و برای حل اختلافات موجود منحصرا در چارچوب قانون و با در نظر گرفتن منافع تمامی گروه‌های جامعه تلاش کنند.

این مسؤول روس افزود: مسکو نسبت به ازسرگیری گفتگو میان مسؤولان دولت مرکزی در بغداد و اقلیم کردستان عراق جهت حل اختلافات و در راس همه آنها مساله نفت و گاز رویکرد مثبتی دارد.

همچنین پولیانسکی تاکید کرد: مسکو بر این باور است که حل این اختلافات نقش موثری در حل‌وفصل اختلافات فرقه‌ای ایفا خواهد کرد و فرصت استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی به نفع تمامی ملت عراق را ایجاد خواهد کرد.

او در پایان نیز گفت: روسیه بار دیگر بر پایبندی خود به حاکمیت و تمامیت ارضی و ثبات عراق تاکید می‌کند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

 

بازدید: 74

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید