امروز: پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 01 December 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 410447
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۷
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

اغتشاشات زاهدان

روز جمعه گذشته تعدادی تروریست مسلح به 3 کلانتری در زاهدان حمله کردند و به سمت پلیس و مردم آتش گشودند.

حملات کوری که یکی از آنها در کنار یکی از مساجد اهل سنت شهر زاهدان و پس از اقامه نماز صورت گرفت.

این حادثه کم دامنه بلافاصله مورد کنترل قرار گرفت و زاهدان نیز یک بعد از ظهر جمعه آرام را پشت سر گذاشت. مولوی اسماعیل‌زهی، امام جماعت مسجد مکی زاهدان نیز طی سخنانی این حادثه و شایعه بلوا را قویا محکوم کرد.[4]

حادثه تروریستی مذکور از سوی رسانه های ضد انقلاب نیز مورد توجه ویژه قرار گرفت و عده ای معلوم الحال تلاش کردند آنرا به حادثه تصادفی درگذشت مهسا امینی و اغتشاشات اخیر اراذل و اوباش مرتبط بدانند!

*کسی که یک روز با بلوچ ها و سیستانی ها زندگی کرده باشد به روشنی می داند که مردمان نجیب دیار سیستان و بلوچستان از آنجا که قدر و قیمت امنیت در سایه‌سار نظام جمهوری اسلامی ایران را می دانند؛ خود، بزرگترین حافظان امنیت این خطّه از کشورمان هستند و وقوع اغتشاش و غائله در سیستان و بلوچستان یک امر قریب به محال است.

سیستان و بلوچستان در تاریخ خود روزهای تلخ زیادی را در حافظه دارد. از محرومیت و تحقیر در زمان رژیم ستمشاهی تا ناامنی های اشرار و تروریست های تکفیری که تا توانستند در حق مردم زاهدان و ایرانشهر و خاش و زابل و سراوان و... جنایت کردند و هرکجا که دستشان رسید، نگذاشتند آب خوش از گلوی این مردمان نجیب پایین برود.

اما این مردم سمت نظام جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کردند...

سمتی که رهاوردش برای شیعه و سنی بلوچستان و سیستان؛ امنیت و آبرسانی و تحصیل و شهرسازی و آبروداری بود.

سمتی که برای این عوامل پیشرفت؛ شهدایی را تقدیم سیستان و بلوچستان کرد تا از مرز تا مرکز زاهدان امن باشد، جوان ها به راحتی تحصیلات عالی داشته باشند، آب فراوان باشد، مواد مخدر کم باشد و هیچکس نتواند به امن و آرامش مردم لطمه و خدشه ای وارد کند.

مردم سیستان و بلوچستان بیش از هرکس دیگری به این دستاوردها آشنایند و تنها کسانی علیه این نتایج اسلحه برمیدارند که مردم نیستند!

آنها که هستند؟

اشرار، تکفیری، تحت نفوذ، فریب خورده... پاسخ اینست که آنها هرکه هستند اما مردم نیستند.

"مردم" کلمه ای مقدس است. خاصّه برای زاهدان عزیزی که سنی و شیعه و فارس و بلوچش در "پیوند خون شریکی" به سر می برند و برای یکدیگر و برای ایران خون داده اند.

اکنون آیا جز یک ذهن ساده اندیش یا فریب خورده یا معاند؛ کس دیگری میتواند در این تصویر واقعی از زاهدان و سیستان و بلوچستان تصور اغتشاش عمومی یا همراهی با دشمنان ایران و ایرانی را داشته باشد؟ پاسخ مشخص است...+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید