امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 01 December 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 41038
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۵۱
دسته: خودرو
پرینت
ایمیل

پژو ۳۰۰۸ ؛ اس یو وی با امکانات ویژه

هشدار نیوز - ویژگی‌های بارز نسل دوم ۳۰۰۸ عبارت است از ظاهر خشن‌تر که شباهت بیشتری به یک اس یو وی دارد، جلو پنجره بزرگ‌تر، تجهیزات ایمنی و فناوری‌های جدید و آخرین طراحی پژو یعنی آی-کاکپیت. پژو طراحی خارجی ۳۰۰۸ را برای اولین‌بار در مدل مفهومی کوارتز در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۴ به نمایش گذاشت و خطوط عضلانی آن نمونه مفهومی در مدل تولید انبوه به چشم می‌خورد. با این وجود اولین ۳۰۰۸ تنها اندکی از یک MPV بلندتر بود اما این مدل بیشتر ظاهر عضلانی مورد انتظار از یک اس یو وی را به همراه دارد.

به گزارش اخبار خودرو، ۳۰۰۸ جدید بر روی شاسی چند تکه EMP2 پژو سیتروئن سوار شده است که گفته می‌شود موجب شده وزن آن نسبت به مدل قدیمی ۱۰۰ کیلوگرم کاهش یابد. ابعاد آن نیز تقریبا همانند رقبای اصلی‌اش یعنی کیا اسپرتیج و هیوندای توسان است. با وجود اینکه ارتفاع خودرو از سطح زمین ۵۰ میلی‌متر افزایش یافته اما ارتفاع کلی ۳۰۰۸ نسبت به نسل قبلی بدون تغییر باقی مانده است. کلید آینده‌نگری ۳۰۰۸ در طراحی داخلی آن نهفته است. جایی که آخرین طراحی پژو با نام آی-کاکپیت خودنمایی می‌کند.

در حرکتی مشابه آئودی و فولکس واگن، پژو به جای نشان دهنده‌های معمولی یک صفحه نمایش ۱۲/۳ اینچی را در پشت فرمان نصب کرده است. در کنار صفحه مذکور با یک مانیتور لمسی ۸ اینچی نیز قرار دارد که راننده می‌تواند اطلاعات مختلفی را به دلخواه خود بر روی آن مشاهده کند. پژو فضای پای سرنشینان عقب و نیز حجم محفظه بار را نسبت به مدل قبلی افزایش داده است. در واقع با جلو دادن صندلی‌های عقب فضای قابل ملاحظه ۱۸۲۴ لیتری در قسمت بار پدیدار می‌شود. یک سطح کشویی در این محفظه نیز موجب شده تا بارگیری اجسام حجیم ساده تر صورت پذیرد.

ظاهر آئرودینامیک بهتر ۳۰۰۸ در کنار تایرهایی با مقاومت کمتر در برابر هوا نشان از تلاش برای بهبود مصرف انرژی دارد. همچنین پژو از پیشرانه به روز شده‌ای استفاده کرده که مصرف سوخت بهتر در کنار تولید CO2 کمتر به همراه دارد. دو موتور ۱/٫۲ لیتری و ۱/۶ لیتری بنزینی برای ۳۰۰۸ وجود دارد اما بیشتر خریداران انگلیسی ترجیح می‌دهند از موتور ۱/۶ لیتری دیزل با توان ۱۱۸ اسب‌بخار استفاده کنند که تنها ۱۰۰ گرم در کیلومتر دی اکسید کربن تولید کرده و آنطور که ادعا می‌شود مصرف آن در حد ۴ لیتر در هر صد کیلومتر است.

هرچند اینکه این محصول در سه تیپ اکسس، اکتیو و آلور ارائه می‌شود مورد تایید قرار گرفته اما اطلاعات بیشتر در ماه‌های آتی منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود قیمت ۳۰۰۸ در هنگام عرضه در حدود ۲۱۰۰۰ پوند باشد که اندکی بیشتر از مدل فعلی با قیمت ۲۰ هزار و ۲۹۵ پوند خواهد بود. همچنین پژو ۳۰۰۸ جدید کاملا از کیا اسپرتیج با قیمت پایه ۱۸ هزار پوند و هیوندای توسان با ۱۸ هزار و۹۹۵ پوند گران‌تر خواهد بود.+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 5

بازدید: 609

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید