امروز: چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - 05 October 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409537
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۵۸
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

کشورهای عربی بالاترین و سریع ترین نرخ بیکاری جوانان را در جهان ثبت کرده اند

هشدارنیوز – به گزارش رسانه های عربی سازمان بین المللی کار (ILO) فاش کرد که کشورهای عربی بالاترین و سریع ترین نرخ بیکاری را در بین جوانان سراسر جهان دارند.
در این گزارش که اخیر با عنوان "روندهای جهانی اشتغال برای جوانان 2022- سرمایه گذاری در تغییر آینده جوانان" آمده است ، این سازمان انتظار داشت که نرخ بیکاری جوانان در کشورهای منطقه در سال 2022 به 24.8 درصد برسد.

در ادامه این گزارش خاطرنشان شده است : وضعیت برای زنان جوان در منطقه عرب بدتر است، جایی که نرخ بیکاری در میان آنها در سال جاری به 42.5 درصد رسید که حدود سه برابر بیشتر از میانگین جهانی بیکاری جوانان زن (14.5 درصد) است.

بر اساس این گزارش در آفریقا، نرخ بیکاری جوانان که 12.7 درصد است، این واقعیت را پنهان می کند که بسیاری از جوانان تصمیم گرفته اند به طور کامل از بازار کار کناره گیری کنند، که در سال 2020، بیش از یک نفر از هر پنج جوان آفریقایی در این کشور نبوده است.

دایره کار، تحصیل یا آموزش

این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند که همه‌گیری چالش‌های بسیاری در بازار کار پیش روی جوانان 15 تا 24 ساله در سراسر جهان را تشدید کرده است که از اوایل سال 2020 کاهش شغلی بسیار بالاتری نسبت به بزرگسالان تجربه کرده‌اند.

ادامه این گزارش حاگی است ، انتظار می‌رود که تعداد کل تعداد جوانان بیکار در جهان در سال 2022 به 73 میلیون نفر رسید که نسبت به سال 2021 (75 میلیون) بهبود جزئی نشان می‌دهد، اما همچنان حدود شش میلیون نفر بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری سال 2019
است. فقط کشورهایی که با درآمد بالا کار می‌کنند پیش بینی می شود نرخ بیکاری جوانان تا پایان سال جاری نزدیک به نرخ های سال 2019 باشد، در حالی که انتظار می رود نرخ بیکاری در سایر کشورها بیش از یک درصد بالاتر از نرخ های قبل از بحران باقی بماند.

گزارش سازمان بین المللی کار بیان می کند که زنان و مردان جوان برای بهره مندی از گسترش اقتصاد سبز و آبی (منابع اقیانوس ها و استفاده پایدار از آنها) موقعیت خوبی دارند، زیرا می توان تا سال 2030 از طریق اجرای سبز و سبز، 4/8 میلیون شغل اضافی برای جوانان ایجاد کرد.

اقدامات سیاست آبی

سرمایه گذاری مستقیم در فناوری های دیجیتال می تواند تعداد زیادی از کارمندان جوان را نیز جذب کند.

این گزارش تخمین می‌زند که تا سال 2030، دستیابی به پوشش جهانی در شبکه‌های باند پهن می‌تواند منجر به افزایش خالص اشتغال 24 میلیون شغل جدید در سراسر جهان شود که از این تعداد 6.4 میلیون شغل توسط جوانان پر خواهد شد.

مارتا نیوتن، معاون مدیر کل در امور سیاست گذاری در سازمان بین المللی کار، گفت که بحران کووید-19 تعدادی از کاستی ها را در نحوه برآورده شدن نیازهای جوانان، به ویژه گروه های آسیب پذیر مانند اولین بار جویندگان، ترک تحصیل و فارغ التحصیلان اخیر با تجربه اندک ، آشکار کرد.
وی همچنین افزود : آنچه جوانان بیش از همه به آن نیاز دارند، بازارهای کار کارآمد با فرصت های شغلی مناسب برای کسانی است که در حال حاضر در بازار کار حضور دارند و همچنین فرصت های آموزشی و آموزشی با کیفیت برای کسانی است که هنوز وارد بازار کار نشده اند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید