امروز: پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 01 December 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409465
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۰۴
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
تحلیل امانی مدیر مسئول هشدارنیوز در رابطه با حمله به سلمان رشدی و ارتباط برجامی آن

هادی امانی:احتمال بالای فتنه انگیزی برجامی آمریکا در حمله ساختگی به سلمان رشدی/حتما بخوانید

هشدارنیوز – مدیر مسئول این رسانه در کلاب هاوس گفت : موضوع حمله به سلمان رشدی از دو منظر انجام فتوای امام ره و همچنین امکان فتنه آمریکا برای چانه زنی در برجام قابل بررسی است .
اما با توجه به این که حمله به رشدی دارای اهمیت بسیار زیادی است اما نکات مهمی در خود دارد نباید از ان به سادگی عبور کرد .


امانی که در اتاق جهان سیاست سخن می گفت ادامه داد : آمریکایی ها به خاطر موضوعات داخلی خود در اقتصاد و همچنین سیاست داخلی و عدم اقبال مردم به هیئت حاکمه بخصوص بایدن و از طرفی گرفتاری اروپایی ها در مقولات مختلف داخلی از جمله نیاز جدی به انرژی ، بطور قطع به ایران اسلامی و بزرگ نیاز داشته و این نیاز از طریق امضاء برجام و بازگشت آمریکا به آن امکان دارد .
مدیر مسئول هشدارنیوز در ادامه افزود : آمریکایی ها که به شدت نیاز به بازگشت به برجام دارند با سد بزرگی چون دولت مصمم رئیسی در ایران روبرو هستند که حاضر نیست مانند دولت حسن روحانی تسلیم مطلق آمریکایی ها شود و لذا چون دولت سید ابراهیم رئیسی از آمریکا و اروپا هم تضمین می¬خواهد و همچنین جبران زیان و ضرر ایران از بیرون رفتن آمریکا از برجام ، لذا برای آمریکایی ها پذیرش این شروط کمی نا محتمل به نظر رسیده ولذا به دنبال راه کار فشار از داخل به دولت رئیسی هستند .


امانی ادامه داد: ما با پیوست رسانه ای فشار برای بازگشت بدون هزینه و تضمین آمریکا به برجام در ایران آشنا هستیم و ملت ما فراموش نمی کند همان هایی که برجام را بزک کردند و به خورد ملت ایران دادند این روزها برجام را در دستور کار خود قرار داده وبا فشار به افکار عمومی اصرار دارند مردم به دولت رئیسی فشار آورده وهمان برجام بی حاصل را دولت رئیسی امضا کند و مانند دولت روحانی همه امتیازات قلبی را مجدد به آمریکا و اروپا بدهیم وآنها هیچ کدام از امتیاز های برجامی را ندهند وحقوق ملت ایران را هر زمان خواستند پایمال کنند .


در ادامه این تالار گفتگو مدیر مسئول هشدار نیوز با اشاره به اینکه در پیوست رسانه ای هواداران داخلی آمریکا در ایران، روسیه هراسی ، چین هراسی ، همچنین دخالت ایران در جنگ طالبان در افغانستان مشاهده می شد در باره برنامه های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای چانه زنی در برجام و امضاء مجدد یک برجام ذلت بار گفت : امریکا اروپا و رژیم صهیونیستی ضمن اتکا به پیوست رسانه های مزدور داخلی و برخی به ظاهر کارشناسان فراری از کشور در آنسوی آبها که مدام نا امیدی ویاس و آمریکا هراسی و جنگ هراسی و اسرائیل هراسی ، چین هراسی و روس هراسی را پمپاژ می کنند ، برای رسیدن به اهدا خود که امضا مجدد برجام با خسارت محض است حاضر به هر اقدامی هستند که بتوانند از داخل از طریق فشار به افکار عمومی و در نتیجه فشار افکار عمومی و مردم به دولت به اهداف زور گویانه و استعماری خود برسند .


امانی افزود : به نظر من یکی از زوایای مشهود در راهبرد آمریکایی ها و صهیونیست ها در قبال تاثیر گذاری بر برجام ، حملات تجاوز کارانه اسرائیل به نوار غزه بود که در نظر داشتند جمهوری اسلامی به آن ورود کند واین بهانه ای باشد برای فشار به ایران از طریق اجماع جهانی که جمهوری اسلامی آن فتنه را هم با رفتار عقلایی خود خنثی نمود .


مدیر هشدارنیوز در ادامه حمله به سلمان رشدی را هم اینگونه تحلیل نمود : در باره این حمله دو تحلیل محتمل تر است که اتفاقا راویه ای که در ابتدا عرض می کنم را نیز نباید به سادگی از ان عبور کرد و ان این است که آمریکایی ها سوابق بسیار مشعشعی در باره اینگونه کار ها دارند که مثلا اقدام به ترور ، آدم ربایی و تجاوز به کشور ویا عملیات های تخربی بر علیه کشورهای دیگر داشته اند که در باره اتفاق حمله به سلمان رشدی هم نباید از این بعد به راحتی عبور کرد .


آمریکایی ها تمام راه ها را برای فشار به ایران امتحان نموده و در همه آنها تا امروز شکست خورده اند ولذا به نظر می رسد برای اجماع بین المللی وهمچنین فشار به ایران برای غقب نشینی از حقوق مسلم خود ، ترتیبی داده اند با هماهنگی سلمان رشدی که کنفرانسی بر گزار نموده و در ان مثلا حمله ای به ایشان بشود که در این رابطه چند نکته وجود دارد.
امانی افزود : اول اینکه فیلم هایی که از حمله به رشدی بیرون آمده ومتشر شده است گویای روشن از حمله و کیفیت آن نیست و این در حالی است که حتی در خیابان اتفاق جزیی رخ دهد دها فیلم از زوایای مختلف بیرون می آید و لذا این پذیرفتتی نمی باشد که یک یا دو فیلم مبهم وچه بسا ساختگی بیرون امده باشد و افکار عمومی دنیا به راحتی نسبت به ان اعتماد کنند در ثانی تصاویری هم که بیرون آمده و از زوایای مختلف تصویر برانکارد حامل رشدی را نشان می دهد هم محل چالش است که چطور کسی نتوانسته تصویری گویا تر و نزدیکتر از این اتفاق و جسد رشدی را به تصویر بکشد .


سومین مورد که مهم است رشدی در لایه های امنیتی چند لایه واز سوی مجرب ترین نیروهای امنیتی تحت حفاظت بود و این مهم در سوءقصد های گذشته به ایشان کاملا مشخص بود ، لذا چگونه میتوان تصور نمود یک فرد جوان با چاقو از آن لایه های امنیتی و حفاظتی عبور کرده و توانسته است خود را به روی استیج کنفرانس برساند و اقدام خود را عملی نماید .


نکته چهارم موضوع تصویر و همچنین اطلاعاتی که از آن جوان ظاهرا ضارب بیرون آمده است بسیار مشکوک است که اول تصویر ایشان نشان دهنده شکل وشمایل یک فرد مذهبی ومثبت است دوم گفته اند فعالیت های مجازی واینستاگرامی ایشان در جهت حمایت از جمهوری اسلامی و انتشار تصاویری از رهبری و حاج قاسم بوده است که این خود این تحلیل حقیر را اثبات می کند که فتنه و توطئه-ای آمریکایی برای برجام است .


نکته آخر اینکه ممکن است بگویند رشدی مرده است تا برایش امنیتی بهتر را مهیا نموده و هم در زمینه اجماع جهانی محکومیت ایران وفشار برجامی تا حدودی دست خود را جلو بیاندازند و قطعا از این پس فشار رسانه های مزدور هم بیشتر خواهد شد .


امانی در باره زاویه دوم تحلیل خود گفت : امکان دیگری هم که ممکن است وجود داشته باشد این است که توسط امداد غیبی آن جوان انقلابی که گفته شده است لبنانی وطرفدار حاج قاسم و رهبری بوده است با سلاح سرد و از کمند تیم چند لایه امنیتی رشدی عبور وضربه خود را زده باشد که این هم موجب خشنودی ما است که حکم امام(ره) به سرانجام رسیده است واین می تواند برای افرادی که بی محابا به مقدسات توهین ویا سب می کنند درسی باشد که فراموش نخواهند شد و احکام الهی قطعی است . البته درباره سلمان رشدی هنوز خبری بیرون نیامده که با چه کیفیتی مورد ضربه قرار گرفته شده است .


محمد هادی امانی در ادامه وسخنان پایانی خود در باره امید دانا یکی از فعالین مجازی هم که از سوی برخی از اصلاح طلبان مورد حمله و جو سازی قرار گرفته است گفت : این روزها اتفاق عحیبی در حال رخ دادن است که برخی فعالین رسانه ای اصلاح طلب طرفدار دین خدا شده اند و وا مصیبتا سر می دهند در حالی که گویا مواضع ورفتار گدشته خود را فراموش کرده اند. صبا اذز پیک طوری برعلیه امید دانا خشم پراکنی می کند که انگار خودش دین اسلام را قبول دارد واز فحاشی به مقدسات خیلی اشفته شده است .یا افرادی دیگر در این سزایط از امید دانا و سب ایشان کاسه از آش داغتر شده اند ودر هر گفتگو و بیان نظری از ایشان یاد می کنند که سوال بنده از آقایان وخانم های محترم این است که تا حالا کجا بودید؟!
امید دانا که سالها قبل این غلط رو کرد چرا ان زمان به ایشان حمله نکردید ونپرداختید؟! خوب مشخص است چون شماها بیمار روانی هستید چون منفعت طلب هستید چون دروغگو وتزویر گرید . امید دانا از زمانی که از کرده خود پشیمان شد وبه ماهیت اصلاح طلبان را شناخت و خواست به مردم آنها را معرفی مکند شد آدم سب کننده ولذا صبا آذرپیک شبانه روز مانند روانی ها توئیت های تحریک آمیز علیه دانا می نواشت .


سوال من این است که اگر امید دانا همچنان به مقدسات حمله می¬کرد و با شما اصلاح طلبان دوست بود آیا بازهم اینگونه به ایشان حمله می کردید؟! البته دوست دارم امید دانا خودش جواب این سوال آخر بنده را به اصلاح طلبان وآذر پیک بدهد .
امانی در پایان سخنان خود از مردم و مخاطبین در خواست نمود به شدت نسبت به سواد رسانه محتواها و اخبار و مواضع برخی افراد بیمار سیاسی هوشیار باشند که به هیج عنوان منافع مردم برای آنها مهم نیست .+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید