امروز: چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - 05 October 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409439
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۷
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

ادعای سی‌ان‌ان: آموزش نیرو‌های روسیه برای استفاده از پهپاد‌های رزمی ایران آغاز شده است

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داده است که آموزش نیروهای روسیه برای استفاده از پهپادهای رزمی ایرانی از چند هفته پیش در ایران آغاز شده است.

انتخاب نوشت ، ی‌بی‌سی: شبکه سی‌ان‌ان گزارش داده است که آموزش نیروهای روسیه برای استفاده از پهپادهای رزمی ایرانی از چند هفته پیش در ایران آغاز شده است.
یک مقام آمریکایی به این شبکه گفت که به عنوان بخشی از توافق انتقال هواپیماهای بدون سرنشین از ایران به روسیه، مقام‌های روس طی چند هفته گذشته در حال آموزش در ایران بودند.
یک ماه پیش مقام‌های آمریکایی خبر دادند که ایران قصد دارد پهپادهای جنگی به روسیه بفروشد تا در حمله این کشور به اوکراین مورد استفاده قرار گیرد.
در آن زمان جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که روسیه می‌خواهد «صدها پهپاد» از ایران بخرد و افزود که اطلاعات آمریکا نشان می‌دهد که ایران برای آموزش استفاده از این هواپیماهای بدون سرنشین به نیروهای روسیه آماده می‌شود.
چند روز بعد از اعلام این خبر سی‌ان‌ان گزارش داد که ایران در ماه ژوئن (دو ماه پیش) پهپادهای شاهد 191 و شاهد 129 را -که قادر به حمل موشک‌های هدایت‌پذیر هستند- در پایگاهی در کاشان برای مقام‌های روسیه به نمایش گذاشته است.
بنا بر آن گزارش یک هیئت روسی دست‌کم دو بار از این پایگاه در مرکز ایران بازدید کردند تا پهپادهای ایران را بررسی کنند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید