امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409341
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ۲۰:۰۰

چرا دارو در داروخانه‌ها نیست، اما در ناصرخسرو پیدا می‌شود؟

هشدارنیوز حجت الاسلام جواد نیک‌بین جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: ما می‌ترسیم طرح دارویار به سرنوشت طرح تحول سلامت دچار شود.

وی بیان کرد: قرار بود طرح تحول سلامت جلوی زیرمیزی را کا مان بگیرد که آیا توانست این کار را انجام دهد؟ طرح دارویار نیز قرار است جلوی قاچاق دارو را بگیرد و کمک کند تا دارو با قیمت کمتری به دست مردم برسد که سوال ما این است که چگونه این طرح می‌خواهد جلوی قاچاق دارو را بگیرد؟

نماینده مردم کاشمر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همین الان ۷ صد داروخانه‌های کشور دولتی هستند که ۵۴ صد گردش مالی داروخانه‌های کشور دست این بخش است. چگونه است که دارو داروخانه‌ها نیست، اما ناصرخسرو پیدا می‌شود؟

نیک‌بین ادامه داد: داروخانه‌های دولتی که بیشترین گردش مالی را دارند، خود قاچاق دارو نقش دارند. ۹۳ صد داروخانه‌ها که خصوصی هستند، کمترین گردش مالی را داشته و قاچاق آن‌ها کمتر است.

وی اظهار داشت: گفته می‌شود که طرح دارویار، دارو را به قیمت کمتر به دست مردم می‌رساند که قطعاً چنین چیزی ممکن نخواهد بود چرا که زیرساخت‌های اجرای آن مهیا نیست. برخط بودن خیلی از جاهای کشور نظیر شهرستان‌های محروم امکان‌پذیر نیست. نباید اجازه داد این طرح‌های غیرکارشناسی فشار را بر مردم بیشتر کند. اکنون چهار میلیون نفر سطح کشور بیمه نیستند، چه تدبیری برای آن‌ها اندیشیده شده است؟

محمدباقر قالیباف پاسخ به این اخطار، گفت: حتماً اعتبار لازم باید تخصیص داده شود که خصوص رقم آن عددی ذکر نکردم.

وی تصریح کرد: قطعاً شروع کار مشکلاتی وجود دارد، اما دولت همه تلاش خود را می‌کند که به بهترین شکل اجرایی شود. این جلسه نیز به وزیر بهداشت هشدار داده شد که داروخانه‌ها باید پول خود را یافت کنند و قطعاً باید به صورت برخط باشد. بنده تأکید کردم که پرونده الکترونیکی سلامت باید کامل شود.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5553888/چرا-دارو-در-داروخانه-ها-نیست-اما-در-ناصرخسرو-پیدا-می-شود
بازدید: 35

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید