امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409328
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

ابلاغ سند ویژگی ها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی

ابلاغ سند ویژگی ها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی

به گزارش هشدارنیوز به نقل از تسنیم، اخیرا بخشنامه‌ای از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان «سند ویژگی ها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی حافظه مالیاتی و اسناد پیوست» برای استفاده مودیان و شرکتهای معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی ابلاغ شد.

این بخشنامه که در راستای ابلاغ ویژگی ها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی- حافظه مالیاتی است در اجرای تبصره( 3) ماده (3) قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان صادر گردیده در خصوص سند ویژگیها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی از جمله " ویژگی ها و مشخصات فنی پایانه های فروشگاهی - حافظه مالیاتی" ، " دستورالعمل نحوه صدور صورتحساب الکترونیکی" ، " قالب شناسه یکتای حافظه مالیاتی و شماره منحصربه‌فرد مالیاتی " و " دستورالعمل فنی نحوه اتصال به سامانه مودیان" تنظیم گردیده و جهت اجرا ابلاغ شده است.

در همین راستا برزگری مدیر کل تنظیم مقررات سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه این بخشنامه در اجرای مصوبه کارگروه راهبری سامانه مودیان با تایید وزاری محترم امور اقتصادی و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شده است تاکید کرد: در انجام امور مربوط به قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، اشخاص مشمول می بایست نسبت به اجرای مفاد آن اقدام نمایند.

گفتنی است سامانه مودیان از تیرماه سال جاری کار خود را آغاز نموده و اشخاص مشمول می توانند از قسمت عضویت در کارپوشه اختصاصی خود شناسه حافظه مالیاتی را برای صدور صورتحساب الکترونیکی کلیه مبادلات اقتصادی اخذ نمایند. همچنین اشخاص مشمول می توانند برای اجرای قانون فوق از خدمات شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی استفاده نمایند. شناسه حافظه مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و از طریق قسمت عضویت کارپوشه در اختیار صاحبان پرونده های مالیاتی قرار می گیرد که این اشخاص با استفاده از آن می توانند صورتحساب های الکترونیکی خود را صادر نمایند.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2753211
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید