امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 409269
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۳۲
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

بحران برق در فرانسه با وجود رآکتورهای عظیم هسته‌ای

نگرانی‌ها درباره بحران برق در فرانسه با وجود رآکتورهای عظیم هسته‌ای در این کشور افزایش یافته است.
نشریه "فوکوس" آلمان در مطلبی نوشت: در حال حاضر نگرانی زیادی در مورد کمبود انرژی در اروپا وجود دارد. اخیراً توجهات به طور فزاینده‌ای به فرانسه معطوف شده است. برخی از سیاستمداران آلمانی می بینند که چگونه این کشور هسته‌ای با وجود رآکتورهای متعدد، دچار بحران برق می شود.

اخیرا بحث ها در آلمان درباره ادامه فعالیت های آخرین نیروگاه‌های هسته‌ای با توجه به در پیش بودن بحران انرژی ناشی از جنگ اوکراین داغ شده است. در جریان این بحث ها نگاه ها بارها به فرانسه معطوف شده است.

کریستین دور، رئیس فراکسیون حزب لیبرال دموکرات در پارلمان آلمان کشور همسایه را با یک پا در بحران برق می بیند. کاترین گورینگ-اکاردت، معاون رئیس پارلمان آلمان از حزب سبزها هم به خرابی رآکتور های هسته ای این کشور به دلیل مشکلات خنک کننده اشاره می کند.

در ادامه این مطلب آمده است: بیش از نیمی از راکتورهای هسته‌ای فرانسه در حال حاضر فعال نیستند. همانطور که سخنگوی شرکت انرژی EDF به خبرگزاری آلمان گفت، در حال حاضر تنها 27 راکتور از 56 راکتور در این کشور فعال است.

این وضعیت به دلیل کارهای تعمیر و نگهداری گسترده برنامه ریزی شده و موقت است که برخی از آنها به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد. علاوه بر این، کوره‌ها نیز از کار افتاده‌اند، زیرا پس از شناسایی برخی ایرادات در ابتدای سال، بررسی‌ها درباره ایجاد ترک‌ها در آنجا در حال انجام است.

بر اساس اطلاعات EDF، طبیعی است که برخی از راکتورها گاهی اوقات برق تولید نمی کنند. با این حال، این گروه با توجه به تعطیلی های موقت اضافی، پیش بینی خود را در ابتدای سال کاهش داد و از آن زمان انتظار دارد به جای 300 تا 330، بین 295 تا 315 تراوات ساعت برق تولید شود.

حالا عدم فعالیت برخی از رآکتورها در فرانسه در حال حاضر احساس می شود. بر اساس اطلاعات وزارت انرژی فرانسه، در سه ماهه اول سال جاری میلادی 7.5 درصد کمتر انرژی هسته‌ای تولید شد - زیرا راکتورهای کمی در دسترس بودند. به گفته این وزارتخانه، واردات برق به فرانسه نیز قابل توجه تر شده است.

فرانسه و آلمان هر دو از یکدیگر برق وارد می کنند. بر اساس داده های اپراتورهای سیستم انتقال، آلمان بین آوریل تا ژوئن حدود 1.7 تراوات ساعت برق از فرانسه وارد کرده است.

این معادل حدود 1.5 درصد از مصرف برق در این ماه ها است. طبق گزارش آژانس شبکه فدرال برق آلمان، در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2021، صادرات خالص به فرانسه، یعنی مقدار صادرات منهای واردات، امسال بیش از پنج برابر بیشتر بود.

بر اساس این داده ها، آلمان در ماه ژوئن بیشتر از برقی که از کشور همسایه دریافت کرده بود، به فرانسه برق فروخت. طبق داده ها در دو سال گذشته در ماه ژوئن این روند برعکس بوده است. در آن زمان فرانسه برق بیشتری به آلمان صادر کرده بود تا آلمان به فرانسه. برای ماه های زمستان، این مسئله قابل توجه است که فرانسه اخیراً نسبت به سال گذشته برق بیشتری از آلمان وارد کرده است.

تسنیم+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید