امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408703
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۳۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

تسریع در اجرای عملیات مرمتی سرای عزیزالله اف در اولویت قرار دارد

به گزارش ، جواد موسوی ظهر دوشنبه در جلسه شورای فنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی که با موضوع ارائه طرح مرمتی سرای عزیزالله اف توسط مشاور این بنای تاریخی، برگزار شد، اظهار کرد: به اقدامات اجرایی مرمت سرعت داده و عملیات مرمتی به صورت تمام وقت و بدون وقفه در این بنا تداوم داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی به اهمیت حفظ و احیای این اثر تاریخی برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اشاره و تصریح کرد: وزیر در سفر به مشهد اولین مکانی را که بازدید کرد، همین سرای عزیزالله اف بود، چون حفظ و احیای این اثر تاریخی مورد تاکید وزیر است.

وی با اشاره به گزارش مشاور از آسیب‌های وارد شده به این بنای تاریخی یادآور شد: گستره آسیب‌ها به بناهای تاریخی در بافت اطراف حر فراتر از یک ساختمان است و بارگذاری صورت گرفته در محدوده منطقه ثامن بر ابنیه تاریخی این بافت تأثیرگذار بوده است.

موسوی با اشاره به شرایط فعلی این اثر تاریخی و آسیب‌های وارد شده گفت: با توجه به رانش‌هایی که در بنا به‌وجود آمده است، برای ایمنی و پیشگیری از آسیب به شهروندان اقدامات حفاظتی به صورت اضطراری انجام شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با قدردانی از همکاری دستگاه قضائی، شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد و کسبه و بهره‌برداران این مجموعه اظهار کرد: تعامل خوبی برای اجرای عملیات مرمتی، حفظ و احیای این اثر تاریخی شکل گرفته و امیدوارم تا پایان این عملیات نیز این انسجام تداوم داشته باشد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5529593/تسریع-در-اجرای-عملیات-مرمتی-سرای-عزیزالله-اف-در-اولویت-قرار-دارد
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید