امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - 15 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408590
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

۵ منطقه صنعتی و آزاد اقتصادی تاجیکستان آماده همکاری با ایران

به گزارش ، بختیار شریفی در نشست بررسی راهکارهای گسترش مناسبات اقتصادی و فرهنگی استان فارس و کشور تاجیکستان در قالب کارگروه توسعه صادرات استان فارس، گفت: از سال ۲۰۲۰ تاکنون توانستیم حجم صادرات را دو چندان کنیم. ما معتقدیم این حجم صادرات قابل قبول نیست.

وی با اشاره به فعالیت حوزه‌های مختلف صنعت از جمله صنایع زیرمجموعه کشاورزی، آلومینیوم، فلزات و تکنولوژی در تاجیکستان گفت: در مدت کوتاه هدف‌گذاری کشورمان توانسته‌ایم بازارهای صادراتی خوبی را در اختیار داشته باشیم.

شریفی اعلام کرد: در حوزه‌هایی مانند مصالح ساختمانی، ماشین سازی، معدن سرمایه‌گذاری و خوراکی و مواد غذایی می‌توانیم همکاری مشترک و دو طرفه با استان فارس داشته باشیم.

او یادآور شد: در حال حاضر پنج منطقه صنعتی و آزاد اقتصادی از تاجیکستان آمادگی خود را برای همکاری جهت انتقال تجارب صنعتی و اقتصادی به ایران اعلام کرده‌اند که تاکنون چهار شرکت ایرانی فعالیت خود را در این مناطق آغاز کردند.

قائم مقام وزیر صنعت و تکنولوژی‌های نو تاجیکستان اظهار کرد: شیراز مرکز علم و فرهنگ است و در برخی حوزه‌ها ظرفیت‌های اقتصادی و چشم‌انداز خوبی برای فعالیت‌های مشترک دارد. لذا در حوزه‌های فرهنگی نیز علاقمند به همکاری با این شهر هستیم.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5525708/۵-منطقه-صنعتی-و-آزاد-اقتصادی-تاجیکستان-آماده-همکاری-با-ایران
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید