امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408519
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۶:۳۰

قرار نیست دین بازیچه سیاست ورزی ما شود

هشدارنیوز محمدباقر قالیباف ظهر پنجشنبه هجدهمین نشست دبیران هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه‌های کشور که مشهد حال برگزاری است، اظهار کرد: اگر دین به منبع معرفت، قت و سنجش کارها برای ما تبدیل شود آن گاه این کلام شهید مس که «سیاست ما عین دیانت ماست» محقق می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دین جامعه ما منبع معرفت و مولد قت است و باید به این امر حکمرانی شایسته باور داشت.

وی ادامه افزود: اگر می‌خواهیم مسیر و خدمت به شهدا، انقلاب، اسلام و مردم حرکت کنیم فقط باید کاری کنید که کارآیی دین اداره جامعه اثبات شود.

قالیباف تاکید کرد: نظریه سیاسی جمهوری اسلامی باید موجب سعادت دنیای مردم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خصوص نظام حکمرانی توقع ما از جمع نخبگان این است که برای تحول این نظام حکمرانی ارتباط بین نهاد علم و نظام حکمرانی را فراهم کنند.

وی افزود: نظام‌های سیاسی سه نوع مشروعیت تاسیسی، استمراری و کارکردی داریم که هر کدام جای خودش مهم است اما هر بخش، مشروعیت خود را از دست بدهد رو به زوال می‌رویم و بر هر سه مشروعیت دیگر اثر منفی می‌گذارد.

قالیباف افزود: متأسفانه اندک افرادی جبهه انقلاب فکر می‌کنند چون حزب اللهی هستند باید جایی و پستی داشته باشند حالی که پاسخ دشمنی دشمنان فقط کار است و کار و اگر دیروز از افراد رزومه می‌خواستیم امروز کارنامه می‌خواهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه بیان کرد: باید به مردم نشان دهیم مثل بقیه دولتها که تراز ما هستند حوزه خدمات عمومی و زندگی با آنها رقابت کرده و از آنها بهتر هستیم.

وی گفت: البته جوانان باید بدانند محیط داخلی و بین المللی دشمنی با ما به گونه‌ای است که اگر یکی از توطئه‌های دشمن برای هر یک از کشورهای رقیب صورت گیرد به طور قطع حکومت آنها فروپاشی می‌شود حال آن که چهار دهه است نظام ما به مسیر خود ادامه داده است.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5521885/قرار-نیست-دین-بازیچه-سیاست-ورزی-ما-شود
بازدید: 46

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید