امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408509
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۲۰:۰۲
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

گرانی در اروپا نتیجه کدام تحریم است؟!

هشدارنیوز - بطور قطع در مواضع برخی خود نخبه پنداران رسانه و سیاسی می شنویم که اصرار زیاد به مذاکرات دارند و تمام گرانی ها را گردن عدم مذاکرات و ایظا تحریم ها می اندازند ، لذا بد نیست آقایان و خانم های مذکور توضیح دهند گرانی های سر سام آور اروپا که زندگی مردم را مختل کرده است به خاطر کدام تحریم ها است ؟! 

آیا آنها هم تحریم شده اند که در تمامی کالا ها و اقلام اساسی به رکوردی بی سابقه در گرانی ها رسیده اند؟! 

بلومبرگ نوشت برخی مواد غذایی مورد استفاده مردم به خاطر وضع اقتصاد جهانی در بازار اروپا کمیاب شده است.


در استرالیا کاهو در فروشگاه‌ها یافت نمی‌شود، حتی رستوران‌های kfc به جای کاهو در همبرگر، برگ کلم استفاده می‌کنند.
پیاز در ژاپن ناپدید شده و گزارش‌هایی حاکی از خطر کمبود برخی سبزی‌ها وجود دارد.


در اروپا خصوصا ایتالیا پس از آنکه کمبود سیب زمینی تیتر روزنامه‌ها شد و مک‌دونالدز مجبور شد سیب زمینی سرخ کرده را در برخی کشورها حذف کند،


هرچند این خبرگزاری علت را شرایط جوی و ویروس کرونا و جنگ روسیه علیه اوکراین میداند اما کارشناسان می‌گویند این کمبودها به علت تحریم روسیه و پیامدهای آن بر تجارت جهانی و زنجیره تامین کالا است.


ملتهای اروپایی از وضعیت سختی به خاطر تورم و افزایش قیمت سوخت و قیمت مواد غذایی رنج می‌برند.


گزارش گاردین پیش بینی میکند قیمت مواد غذایی در بریتانیا این تابستان ۱۵٪ افزایش یابد که بالاترین در ۲۰ سال گذشته است و تورم تا نیمه سال آینده بطور مستمر افزایش یابد.


پیش بینی می‌شود گوشت، حبوبات، لبنیات، میوه و سبزی بیشترین افزایش قیمت را داشته باشند همچنین محصولاتی که به گندم نیاز دارد مثل مرغ و نانوایی ها سریعترین افزایش قیمت را خواهند داشت. چراکه مشکلات صادرات و تولید اوکراین که صادر کننده بزرگ است با تحریم روسیه تولید کننده بزرگ دیگر، همراه شده است.


تحقیقات تخصصی جدید هشدار میدهد که وضع غذایی بدتر خواهد شد، و بودجه غذایی اتحادیه اروپا بطور میانگین برای هر نفر در سال ۲۴۳ یورو افزایش داشته است.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید