امروز: یکشنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - 26 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408127
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۵۷
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

سبک مدیریت صدا و سیما تقریبا همان تئوری موسی است!

تئوری موسی چیست؟!

. دوستی میگفت: یک خواهر زاده داشتم بنام مصطفی
.وقتی مدرسه میرفت، درسش اصلا خوب نبود و خواهر من از دست این پسر پیر شد
البته الحمدلله حالا عاقبت بخیر شد.

این بچه توی کلاسشون یک شاگرد اول داشتند که اسمش «موسی» بود ولی مصطفی خودش توی همه درسها افتضاح بود.

عصر وقتی که مصطفی از مدرسه میومد خونه، خواهرم ازش می پرسید مصطفی دیکته چند شدی؟ اولین چیزی که مصطفی می‌گفت این بود که موسی شده یازده!! (معنی این حرف این بود که مثلا من شدم هفت) ولی اول نمره موسی رو می گفت که گند خودش رو توجیه کنه!

یک روز دیگه که میومد خونه همشیره ما ازش می پرسید مصطفی ریاضی چند شدی، بلافاصله می گفت موسی شده ۱۳!! با گفتن نمره موسی خواهرم خودش می فهمید که مصطفی چه گندی زده...

همشیره من می‌گفت وای به اون روزی که مصطفی در یک درسی می‌گفت: موسی شده ۱۰...، اون روز سخت‌ترین روز من بود، چون معنی این حرف این بود که «من شدم مثلا ۲» اما اگر موسی ۲۰ یا ۱۹ می‌شد دیگه مصطفی هیچ حرفی در باره نمره موسی گزارش نمیداد.

واقعیت اینه که اسم این روش و تکنیک رسانه‌ای و اطلاع رسانی مصطفی را عین رفتار رسانه ای صدا و سیما و برخی از جراید کشور دیدیم و لذا این رویه رسانه ملی را «تئوری موسی» گذاشتیم و لذا بعضا با این تئوری آشنایی داریم و هر از گاهی شاهد آن هستیم .

یعنی هر وقت یک کم کاری ، خراب کاری و ناکارآمدی از سوی برخی مدیران ناکارآمد در کشور واقع میشه ، صدا و سیما و برخی جراید و رسانه ها شروع به نشر اخباری که بعضی از کشورهای دنیا در اون موضوع بخصوص یه مشکلی براشون پیش اومده می کنند .

«تئوری موسی» را تز سو.ی صدا وسیما در آتش سوزی، سیل، خشکسالی، مشارکت انتخاباتی، تلفات و ابتلا به کرونا و..بارها شاهد بودیم .

بهتر است رسانه ملی و ان رسانه های مد نظر هم به مشکلات خودی هم مشکلات دنیا واز سوی هم موفقیت های ما هم اگر شد موفقیت های دنیا در عرصه های گوناگون بپردازند.

قبل از اینکه "تئوری موسی" یک "روش مدیریتی" قالب در کشور تثبیت شود.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید