امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 408062
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۳۱
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

صادرات نفت روسیه چرا علی رغم تحریم ها رکورد زد؟!

شرکت تحلیل انرژی Vortexa به نقل از رویترز عنوان داشت که روسیه با حمل نزدیک به ۶۲ میلیون بشکه نفت خام اورال اکنون به یک رکورد نزدیک شده است.

گفته می شود همه این نفتکش ها اکنون روی دریا در حال حمل نفت خام هستند.

بنا به گزارش ها، دلالان در بازارهای نفت و انرژی در تلاش هستند تا خریدارانی را برای برخی از این محموله ها پیدا کنند زیرا کشورهای اتحادیه اروپا در مورد ممنوعیت احتمالی نفت روسیه به توافق نمی رسند. بر اساس گزارش ها، سایر خریداران به دلیل ترس از تحریم های آتی، از نفت خام روسیه اجتناب کرده اند.

شرکت فوق عنوان داشت که حجم نفت خام اورال در آب های آزاد سه برابر میانگین ثبت شده قبل از ۲۴ فوریه است. در این تاریخ عملیات نظامی روسیه در اوکراین آغاز شد.

خبرگزاری رویترز به نقل از «کلی سیگل» استراتژیست انرژی مستقر در هیوستون عنوان داشت ارقام عنوان شده کنونی که نشان می دهد صادرات روسیه هنوز به نسبت قوی است اما این تمام داستان نیست و به نظر می رسد روسیه بخشی از نفت خود را روی دریا انبار می کند.

سیگل گفت که تعداد محموله های بدون مقصد اورال روی دریا ۱۵ درصد از کل تولید و صادرات روسیه را تشکیل می دهد. این رقم خود یک حدنصاب بالا است.

وی افزود که برخی از محموله های نفتی ممکن است در حال حمل برای خریداران نامعلوم باشد و همزمان برخی محموله های دیگر هم امکان دارد هنوز به فروش نرفته باشند.

بر اساس گزارش‌ها، بیشتر بشکه‌های نفت خام روسیه به سمت آسیا، به صورت عمده به سمت هند و چین ارسال می شوند. این در حالی است که حجم نفت خام روسیه نیز افزایش پیدا کرد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید