امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 407923
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۰۵:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

تدوین ضوابط اطلاع‌رسانی در مواقع بحران برای روابط‌عمومی‌ها در دستور کار است

تدوین ضوابط اطلاع‌رسانی در مواقع بحران برای روابط‌عمومی‌ها در دستور کار است

، مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی و ارتباطات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در تمامی دنیا دستورالعمل‌هایی برای مدیریت بحران در حوزه اطلاع‌رسانی تدوین شده تا در مواقع لازم طبق اصول آن عمل شود اما ما در حوزه آب چنین سندی نداریم یا اگر موجود است به کار گرفته نمی‌شود بنابراین تدوین سندی در این زمینه در دستور کار است و به تمامی روابط‌عمومی‌ها ابلاغ می‌شود.

علیرضا اقبال، در نخستین نشست هماهنگی و‌ سیاستگذاری مدیران روابط‌عمومی صنعت آب کشور، با تبریک روز و هفته ملی ارتباطات و روابط عمومی گفت: امسال در وضعیت حساسی به لحاظ منابع آبی قرار داریم و همین موضوع وظایف و ماموریت‌های حوزه روابط عمومی رو دوچندان کرده است؛ در شرایطی که بهترین، اثربخش‌ترین و مفیدترین راهکار برای مقابله با کمبود آب، مقوله مدیریت مصرف است، در روابط عمومی‌ها هم باید در این راستا تلاش کنیم.

او افزود: در همین چارچوب و در کنار تمامی فعالیت‌هایی که روابط عمومی‌های حوزه آب و آبفا به انجام رسانده‌اند، ضروری است رویکردهای نوینی با توجه به شرایط موجود و وضعیت پیش رو تدوین و عملیاتی شود تا  بتوانیم آمادگی لازم در مواجهه با مسئله کمبود آب را داشته باشیم.

اقبال درباره محورهای اصلی بازنگری در فعالیت‌های روابط‌عمومی‌ها بیان کرد: نخستین موردی که باید به آن توجه شود، تقویت تعامل و هماهنگی هرچه بیش‌تر میان دو حوزه آب و آبفا در بحث روابط عمومی است. بارها دیده شده که در تعاملات رسانه‌ای آمارهای دو حوزه مختلف و در برخی موارد متناقض هستند که این مسئله حتما باید با اتخاذ وحدت رویه رفع بشود تا فعالان رسانه و همچنین شهروندان دچار سردرگمی نشوند. از سوی دیگر موضوع دیگری که باید در حوزه اطلاع‌ سانی به آن توجه شود، پرهیز از سیاه‌نمایی و ایجاد نگرانی برای مردم است که در ادبیات محتوایی‌ این موضوع باید مد نظر قرار گیرد.

مشاور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، افزود: ارائه گزارش عملکرد و حضور رسانه‌ای مستمر و منظم یکی دیگر از محورهای اصلی کار در حوزه روابط‌عمومی است چرا که یکی از عواملی که همواره موجب شیطنت رسانه‌های معاند شده است، عدم پاسخ‌گویی به‌موقع شرکت‌هاست، حتی اگر در موضوعی اشکالاتی وجود دارد، باز هم باید اولین مرجع اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی باشد. همچنین باید در نظر گرفت که تولید محتوا برای مردم به زبان ساده و همه‌فهم باشد. یکی از نقایص کارهای ما در حوزه روابط‌عمومی، دوری از زبان همه‌فهم در تولیدات‌ است. در بسیاری از موارد، مردم درک ملموسی از داده‌ها و ادبیات تخصصی صنعت ندارند و وظیفه ماست که با زبانی قابل فهم و مقایسه‌ای محتواهای لازم رو تولید کنیم.

مدیرکل روابط‌عمومی و ارتباطات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان به ضرورت به‌کارگیری الزامات مدیریت بحران در اطلاع‌رسانی اشاره کرده و گفت: در تمامی دنیا دستورالعمل‌هایی برای مدیریت بحران در حوزه اطلاع‌رسانی تدوین شده تا در مواقع لازم طبق اصول آن عمل شود اما ما در حوزه آب چنین سندی نداریم یا اگر موجود است به کار گرفته نمی‌شود بنابراین تدوین سندی در این زمینه در دستور کار است و به تمامی روابط‌عمومی‌ها ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2712607
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید