امروز: یکشنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - 26 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 407912
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۲۷
دسته: خودرو
پرینت
ایمیل

واردات خودرو منحصر به حجم موتور یا سقف قیمتی خاصی نیست

چند روز قبل بالاخره سخنگوی دولت آزاد سازی واردات خودرو را اعلام کرد و در صفحه توئیتر خود نوشت یکی دیگر از بندهای هشت فرمان رئیس‌جمهور برای تحول در صنعت خودرو محقق شد و با تصویب هیئت دولت، ‎واردات خودرو آزاد شد.

از همان روز پیرامون چگونگی واردات خودرو مباحث زیادی مطرح شد. از محدود شدن ورود خودرو های ۱۰۰۰ سی سی تا ورود خودروهای بی کیفیت هندی و برزیلی.

روز گذشته (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست کلی بر این است که عواید واردات خودرو به همه طبقات جامعه از جمله اقشار متوسط و کم‌درآمد برسد و فضایی رقابتی ایجاد شود.

عبدالله توکلی لاهیجانی افزود: کلیات مباحث مربوط به واردات خودرو مصوب شده و حداکثر تا یک ماه آینده آیین‌نامه آن تهیه می‌شود.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: برخلاف صحبت‌هایی که به‌تازگی از سوی برخی عنوان شده، واردات خودرو منحصر به حجم موتور یا سقف قیمتی خاصی نیست و طیف‌های مختلفی از خودروها با حجم موتور و قیمت‌های مختلف، اتومبیل‌های برقی و غیره را شامل می‌شود که به روش‌های مختلفی وارد خواهند شد.

توکلی لاهیجانی تاکید کرد: سیاست کلی بر این است که عواید واردات خودرو به همه طبقات جامعه از جمله اقشار متوسط و کم‌درآمد برسد و فضایی رقابتی ایجاد شود، در غیر این صورت اگر واردات فقط منحصر به خودروهای لوکس و گران‌قیمت باشد، هیچ تاثیری در فضای رقابتی نخواهد داشت و قیمت‌ها را در بازار تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 963

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید