امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 407307
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ ۱۲:۴۳

دفاع سایت اصلاح طلب عصر ایران از کار شهرداری تهران و انتقاد از اصلاح طلبان +جزئیات

به گزارش هشدارنیوز ؛ یعد از اینکه یا درخواست بسیاری از شهروندان تهرانی ، شهرداری تهران پارک‌های مادر و کودک را در بخش هایی از شهر تهران احداث نمود شاهد هجمه رسانه های ضدانقلاب و رسانه های جریان اصلاح طلب بودیم که تاسیس این پارک های ویژه مادر و کودک را به دروغ «تفکیک جنسیتی» اسم گذاری نمودند تا بهانه جدیدی برای حملات خود به دوره جدید مدیریت شهری داشته باشند.

سخنگوی شهرداری تهران که توضیحاتی پیرامون ایجاد این پارک ها با هدف سالم سازی و مناسب سازی در مقابل برخی معضلات آزار دهنده خانواده ها داده بود هم نتوانست موجب جلو گیری از تخریب ها و هجمه های سیاسی این افراد و رسانه ها شود.

اما برخلاف اکثر رسانه های اصلاح طلب که شمشیر تخریب مدیریت شهری تهران را از رو بسته است این سایت اصلاح طلب عصر ایران بود که با انتشار مطلبی با عنوان «پارک های تهران و تفکیک جنسیتی؟ بی انصاف نباشیم!» موضعی بر خلاف هم جناحی های خود اتخاذ کرده و ضمن توضیحاتی، هجمه‌ها به اقدام خوب شهرداری را «عین بی تقوایی سیاسی و بی اخلاقی» دانسته است.

جهان نیوز - هر چند از طرح شهرداری تهران برای اختصاص برخی پارک ها به بانوان، گاه تحت عنوان "تفکیک جنسیتی پارک ها" یاد می شود ولی واقعیت این است که در این باره بی انصافی شده است و نگاه های سیاسی و جناحی منتقدان به طرز گل درشتی، مشهود است.

طرح تفکیک جنسیتی قاعدتاً باید این گونه باشد که بخشی از پارک ها را کلاً به آقایان اختصاص دهند و تعدادی را به خانم ها. اما این که در کنار بیش از 2 هزار پارک در تهران، تعداد اندکی را به خانم ها اختصاص دهند، نامش هر چه باشد تفکیک جنسیتی نیست.

این کاری است که قبلاً هم در تهران و برخی شهرها اجرا شده است و اتفاقاً خانم ها نیز از آن استقبال کرده اند چرا که هم می توانند در بقیه پارک ها و در کنار سایر آقایان و خانم ها گشت و گذار کنند و هم در فضایی اختصاصی تر و همراه خانم های دیگر و فرزندان خود به تفریح و ورزش و استراحت بپردازند و محدودیت های کنونی پوشش در جامعه امروز ایران را هم نداشته باشند.

اختصاص فضای ویژه ای به خانم ها، بدون این که فضای آنها در پارک های عمومی محدود شود، نه تفکیک جنسیتی است، نه ایجاد محدودیت برای خانم ها بلکه امکان جدید و ویژه ای برای آنهاست. اگر هم قرار است کسی اعتراض کند، این آقایان هستند که باید معترض باشند که سهم شان از فضای سبز کم شده است و نه حامیان حقوق زنان. البته که مردان هم دوست دارند، امکانات بهتر و فضاهای امن تری در اختیار مادران و خواهران و همسران و دختران آنها قرار بگیرد.

پارک های ویژه بانوان، هم در دوره شهرداری اصولگرایان در شهرهای مختلف بوده و هم در زمان تصدی گری اصلاح طلبان. این که یک موضوع قدیمی را بخواهند علیه شهرداری اصولگرای کنونی تهران علم کنند، عین بی تقوایی سیاسی و بی اخلاقی است.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید