امروز: سه شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 17 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405788
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۲۲:۳۰
دسته: عجایب
پرینت
ایمیل

سنت­‌های عجیب و جالب روز مادر در دنیا

وب‌سایت چمدان: ممکن است در مناطق زمانی مختلف و گوناگونی زندگی کنیم، اما عشق و احترام غیرقابل انکار برای مادران در همه جای دنیا صادق است. در بیشتر کشور‌ها این روز را با هدیه دادن و مسافرت رفتن جشن می‌­گیرند، اما در برخی کشور‌ها رسوم خاصی برای این روز خاص وجود دارد که به بررسی آن می‌­پردازیم.

سنت­‌های عجیب و جالب روز مادر در دنیا

۱. انگلستان

در انگلستان روز مادر در چهارمین یکشنبه عید پاک برگزار می­‌شود که به یکشنبه مادری (Mothering Sunday) معروف است. این سنت از زمان قرون وسطا سرچشمه می‌­گیرد که فرزندان خانواده‌­های فقیر به سر کار می‌­رفتند و به آن­ها یک روز در عید برای بازدید از خانواده‌­هایشان مرخصی می­‌دادند. آن­ها گل و کیک‌­های خاصی به نام کیک مادری به مادرشان هدیه می­‌دادند. امروزه نیز این روز را با دادن گل، کیک و هدیه در کنار خانواده جشن می‌­گیرند.

سنت­‌های عجیب و جالب روز مادر در دنیا

۲. آلمان، اتریش، سوئیس

در آلمان، اتریش و سوئیس روز مادر را با عنوان Muttertag می­شناسند که در دومین یکشنبه ماه مه (May) برگزار می­‌شود. در خلال جنگ جهانی اول، سوئیس جزء اولین کشور‌هایی بود که در سال ۱۹۱۷ روز مادر را جشن گرفت. برای هر سه کشور روز مادر، جشن عشق و سپاسگزاری است.

۳. ژاپن

روز مادر در ژاپن نیز در دومین یکشنبه ماه مه برگزار می‌­شود که سمبل این روز گل ­های میخک زیبا، بیانگر قدرت ملایم مادر‌ها است. کودکان نیز با گفتن جمله “Haha-no-hi” به مادران خود سلام می­‌کنند و به آن­ها هدایایی می ‌دهند. تاریخ این سنت به زمان امپراطور آکیهیتو و بزرگداشت تولد مادر او بازمی­‌گردد. کودکان در اینجا تصاویر و نقاشی­‌هایی را می­‌کشند و سپس آن­‌ها را به نمایش می­‌گذارند. همچنین گفته می­‌شود که فرزندان غذا‌هایی را که مادرشان طرز پختش را به آن­ها آموزش داده‌­اند در این روز برای مادر خود می­‌پزند.

سنت­‌های عجیب و جالب روز مادر در دنیا

۴. یوگسلاوی

احتمالا یکی از عجیب­ترین و غیرمعمول‌­ترین راه‌­ها برای جشن گرفتن این روز را می‌­توان در یوگسلاوی مشاهده کرد که کودکان در اول صبح والدین خود را با طناب به تخت می­‌بندند و والدین نیز برای آزاد شدن باید به فرزندان به محض بیدار شدن هدیه‌­ای بدهند. هدف از این کار آوردن لبخند برروی صورت همه افراد خانواده است.

۵. مکزیک

Dia de las Madres’ روز مادر در مکزیک نام دارد که در دومین یکشنبه ماه مه برگزار می‌­شود. این جشن رنگارنگ یکی از محبوب‌ترین آداب و رسوم کشور است. در مکزیک فرزندان از مادران خود در غروب این روز دیدن می­‌کنند و به او هدیه‌­های دست‌ساز، کارت تبریک و گل می‌­دهند.

سنت­‌های عجیب و جالب روز مادر در دنیا

منابع: serenataflowers ،globalcitizen+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید: 25

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید