امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 16 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405591
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۱۶
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

حضور جنجالی بلاگرها در ساختمان وزارت ورزش و جوانان چرا و به چه علت؟!

به گزارش هشدارنیوز ؛ روز گذشته برگزاری یک جلسه در ساختمان شماره 2 وزارت ورزش و جوانان سر و صدای زیادی را به پا کرد چراکه مهمانان این جلسه جمعی از بلاگرها و فعالان فضای مجازی بودند که به دعوت مجمع خیرین ازدواج در ساختمان وزارت ورزش جمع شده بودند. کاربران در فضای مجازی انتقادات زیادی را علیه معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان داشتند و در ابتدا در فضای مجازی اینطور ادعا شده بود که وحید یامین پور برگزار کننده چنین مراسمی بوده است، درحالی که حضور برخی از خانم های بلاگر اینستاگرامی در وزارتخانه در قالب جلسه خیرین ازدواج بوده است و به دعوت معاونت جوانان نبوده است.

برای پاسخ به حواشی این جلسه وزارت ورزش و جوانان بیانیه‌ای را صادر کرد و اعلام شد که جلسه مذکور «جلسه مجمع ملی خیرین ازدواج» بوده و تنها به منظور «ترویج امر ازدواج در فضای مجازی» تشکیل شده است.

همچنین محمدباقر جلالی سرپرست مجمع ملی خیرین ازدواج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا جزئیات این جلسه را تشریح کرد و گفت: دیروز در محل وزارت ورزش و جوانان جلسه ای با بلاگر های اینستاگرامی برای ترویج فرهنگ مشارکت در امر ازدواج تشکیل شد.

وی با بیان اینکه به دعوت مجمع خیرین ازدواج این خانم های بلاگر در جلسه حاضر شدند، افزود: این افراد هیچ هزینه ای را بابت تبلیغات از وزارت ورزش و جوانان و مجمع خیرین ازدواج دریافت نکردند و نخواهند کرد.

جلالی ادامه داد: این افراد برای جمع آوری کمک های مردمی برای تهیه جهیزیه 114 زوج ایرانی به این موضوع ورود کردند. این کار از گذشته هم باید این افراد انجام می شده است و مختص این حرکت نیست.

وی با اشاره به تأثیر زندگی شخصی این افراد بر روی مسئله ازدواج گفت: اینکه خانم بلاگری بعد از شرایط تلخی زندگیش این امر را تبدیل به خیر کند، مسئله ی مهمی است و این امر کار منفی نیست و کار تشویق او برای ترویج مسئله ازدواج مهم است.

سرپرست مجمع ملی خیرین ازدواج ادامه داد: پیش بینی می شود با کمک بلاگر های اینستگرامی بتوانیم یک چهارم جهیزیه مورد نظر را از طریق مشارکت مردمی جذب کنیم. همچنین این جهیزیه از سوی مجمع خیرین تأمین می شود و خیرین، نهاد ها و ... در این موضوع کمک می کنند. همچنین برنامه اینده ما تهیه 110 هزار جهیزیه برای زوجین جوان است.

علاوه بر این وحید یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در صفحه توییتر خود نوشت: "اگر مجمع خیرین ازدواج تونسته آدمهای متفاوتی رو که هیچ وقت صدای ما بهشون نمیرسه جمع کنه ودرباره ازدواج باهاشون حرف بزنه، دمشون گرم. این جلسه رو نبودم و ازجزییات مطلع نیستم ولی اعتراف میکنم درهمین مدت از آخوند تا شل‌حجاب و از قهرمان المپیک تا کارتن‌خواب رو دعوت و باهاشون گفتگو کردم. اگر مجمع خیرین ازدواج تونسته آدمهای متفاوتی رو که هیچ وقت صدای ما بهشون نمیرسه جمع کنه ودرباره ازدواج باهاشون حرف بزنه، دمشون گرم. این جلسه رو نبودم و ازجزییات مطلع نیستم ولی اعتراف میکنم درهمین مدت از آخوند تا شل‌حجاب و از قهرمان المپیک تا کارتن‌خواب رو دعوت و باهاشون گفتگو کردم".

مجمع خیرین ازدواج قرار است در هفته جوان برای ١١۴ زوج ماشین عروس، لباس عروس، جهیزیه آن را تامین کند و در این راستا بلاگر ها دور هم جمع شدند تا این کار خیر را انجام دهند. به همین منظور قرار است بلاگر های اینستاگرامی پول جمع کنند و تبلیغ کنند که این جشن در میلاد حضرت علی اکبر (ع) برگزار شود.

در ماجرای زلزله سی سخت همین جمع یک میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان جمع کردند و به منطقه کمک رسانی شد همچنین یکی از همین افراد به ۵٣٠ عروس جهیزیه داده بود و آن‌ها را به خانه بخت فرستاده است. این بلاگر ها برای تبلیغات به هیچ وجه یک ریال هم از وزارت جوانان و مجمع خیرین ازدواج دریافت نمی‌کنند و این امر در قالب مسئولیت اجتماعی از سوی آن ها انجام می شود.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 2

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید