امروز: چهارشنبه, ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - 29 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405563
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۴۹
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

بازی با آتش به نفع آمریکا نیست/لزوم تغییراتی در روابط مسکو و ناتو

به گزارش هشدارنیوز ،شبکه تلویزیونی راشا تودی امروز دوشنبه به نقل از وزارت خارجه آمریکا از اتمام مذاکرات تضمین های امنیتی میان دو کشور روسیه و آمریکا خبر داد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص آمده است: مذاکرات تضمین امنیت میان روسیه و آمریکا پس از ۷.۵ ساعت گفتگو به پایان رسید.

این در حالیست که وزارت خارجه آمریکا تا کنون به جزییات بیشتری در خصوص موضوعات مطرح در این نشست که در ژنو سوییس برگزار شد، اشاره ای نکرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه درباره این مذاکرات گفت: مذاکرات میان روسیه و ایالات متحده در مورد تضمین های امنیتی پیچیده، عمیق و مشخص بود.

معاون وزیر خارجه روسیه در این باره گفت: مسکو قصد حمله به اوکراین را ندارد و چنین چیزی وجود ندارد. آمریکا پیشنهادات مسکو پیرامون تضمین های امنیتی را جدی گرفته است. هیچ دلیلی برای ترس از سناریوی تشدید وجود ندارد، تمام رزمایش های نیروهای روسیه داخل قلمرو این کشور انجام می شود.

وی در این باره اضافه کرد: روسیه از آمریکا می خواهد حداکثر مسئولیت پذیری را از خود نشان دهد؛ خطر رویارویی نظامی را نباید دست کم گرفت. بازی با آتش به نفع آمریکا نیست، تغییرات اساسی در روابط روسیه و ناتو لازم است. روسیه موضع سختگیرانه ای را در قبال مسائل امنیتی اتخاذ کرده است؛ اما برای آمریکا و ناتو ضرب الاجلی مطرح نکرده است.

ریابکوف در این باره افزود: تلاش های ایالات متحده و ناتو در راستای ارعاب و باج خواهی از روسیه غیرقابل قبول است و نتیجه ای نیز در بر نخواهد داشت.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 1004

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید