امروز: پنج شنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - 30 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405353
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۵۷
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

عملیات روانی و دروغ رسانه ای آشکار رسانه رکنا/آتش سوزی گسترده در پارس جنوبی + جزئیات و فیلم

به گزارش هشدارنیوز ؛ برخی رسانه ها با هدف یکی جذب مخاطب زرد و یا مخالف جمهوری اسلامی و دوم برای ضربه به دولت رئیسی و خالی نمودن ته دل مردم و البته تحریک احساسات آنها بر علیه آرامش و امنیت داخلی از تیتر هایی خلاف واقع بهره می برند که با محتوا در تعارض است .

رکنا رسانه ای حرفه ای در کشور است که بیشتر خبرهای حوادث را پیگیری و منتشر می کند و امروز در تیتری با عنوان « آتش سوزی گسترده در پارس جنوبی + جزئیات و فیلم» خبری را منتشر نمود که در ان آتش سوزی گسترده – در پارس جنوبی – جرئیات وفیلم موجب تحریک افکار عمومی می شد.
اما وقتی به متن خبر مراجعه کردید نه خبری از آتش سوزی گسترده بود نه از جزئیات و فیلم مربوط به آن و در نتیجه پر واضح است که این رسانه ها با عملیات روانی و اهدافی خاص تیتر هایی خاص را در نظر می گیرند که مسئولان و نهادهای نظارتی بر مطبوعات باید حواسشان باشد .
عین خبر رکنا را در ذیل می خوانید:
تیتر خبر
آتش سوزی گسترده در پارس جنوبی + جزئیات و فیلم
حوادث رکنا: به دنبال انتشار ویدئویی از آتش سوزی در سکوی شماره ۱۶ پارس جنوبی، باشگاه خبرنگاران جوان صحت و سقم وقوع این حادثه را پیگیری کرد.
برخی منابع از وقوع آتش سوزی گسترده در سکوی ۱۶ پارس جنوبی خبر داده‌اند. بر اساس اعلام این منابع، اواخر شب گذشته این سکو از مدار تولید خارج شده است.
به گزارش رکنا،این منابع علت توقف تولید گاز را مشکل فنی در یکی از خطوط لوله زیردریایی اعلام کرده‌اند که در چند کیلومتری سکو به وقوع پیوسته است.
شرکت نفت و گاز پارس در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار در این باره اعلام کرد که سکوی مذکور سالم است و آتش سوزی در آن رخ نداده، بلکه یک نشتی جزئی گاز علت حادثه بوده است.

قرار است، جزئیات بیشتر حادثه نیز به صورت رسمی توسط شرکت نفت و گاز پارس منتشر خواهد شد.

گفتنی است، میدان گازی پارس جنوبی در حال حاضر تامین کننده حدود ۷۰ درصد از گاز کشور است و هم اکنون تولید آن به حدود ۷۰۵ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید