امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 16 May 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 405150
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۴ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵
دسته: فیلم
پرینت
ایمیل

اشتباه گرفتن رستورانی در خیابان فرشته تهران با کازینو «بلاژیو» لاس وگاس در آمریکا توسط اینفلوئنسر‌های دو هزاری در یلدای فاطمی؟! + فیلم

به گزارش هشدارنیوز سایت صراط نیوز در مطلبی نوشت : همزمان با ایام فاطمیه، در رستوران «هرموسو» واقع در خیابان فرشته تهران، مُشتی اینفلوئنسر (شاخ اینستاگرام) بی‎هُنر و دلقک‎صفت، وقاحت را به اوج می‌رسانند و با ارتکاب هنجارشکنی‌های آشکار، تهران را با لاس‎وگاس اشتباه می‌گیرند!

ویدئوی منتشر شده از این دورهمیِ یلداییِ متعفن، به حدّی رقّت انگیز است که اگر لوکیشن تهران بر آن درج نمی‌شد، نه تنها از کاباره‌های تایلند و دُبی، بلکه حتی از دیسکو‌های مشابه در بلاد کفر نیز قابل تشخیص نبود!

کشف حجاب بانوان، نواختن موسیقی ترنس، در دست گرفتن گیلاس‌های نجاست خواری و تکنو دنس‌های رقّاصان اینستاگرامی، این دورهمی تهوّع آور را به یکی از استثنائی‌ترین هنجارشکنی‌ها در شب یلدای ۱۴۰۰ تبدیل کرد.

گفتنی است انتشار ویدئو‌های مسئله دار و هنجارشکن در پلتفرم اینستاگرام توسط برخی اینفلوئنسرها، به معنای حقیقی کلمه، تکمیل کننده پازل جنگ هوشمند و شناختیِ تمام عیاری است که در طول سال‌های اخیر علیه مبانی اعتقادی، ارزش‌های دینی و سبک زندگی اسلامی-ایرانی آغاز شده است؛ از این رو لزوم بیش از پیش اِعمال نظارتِ مسئولانه بر مضامین منتشر شده در اینستاگرام به ویژه در صفحات افراد پُرمخاطب، یکی از مطالبات اصلی دلسوزان و دغدغه‌مندان فرهنگی و هنری کشور است. یقیناً عبور برخی محتوا‌ها از خطوط قرمز اخلاقی و متعاقباً نمایش عریان حرکات غیراخلاقی در کنار ترویج خشونت، تبلیغ بی بندوباری، لاکچری نمایی و تجمل گرایی، قبح زدایی از استعمال مواد مخدر و مشروبات الکی، چیزی نیست که بتوان آن را ناشی از سهو و خطا دانست. به نظر می‌رسد روند نظارت بر فضای ولنگار مجازی نیازمند بررسی و بازنگری جدّی، بنیادین و مسئولانه است.

ضمناً اگرچه برخی از این بی بندوباری ها، رهاورد سامانه معیوب فرهنگی دولت تدبیر و امید است؛ اما اینک که دولتی بر سر کار آمده است که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر حساسیّت و دغدغه دارد، شایسته است تا نسبت به این قبیل هنجارشکنی ها، اقدامی بسیار عاجل، تأمینی و تنبیهی صورت پذیرد.

شایان ذکر است که شاخ‌های اینستاگرامی بدون پرداخت ریالی مالیات بابت پول‌های باد آورده و لاکچری بازی هایشان، نه تنها قناعت ورزی و ساده زیستی را تحقیر می‌کنند، بلکه با دمیدن در تنور زیاده خواهی، بر بی نظمی‌های اجتماعی دامن می‌زنند. این بدین معنی است که تداوم سکوت و اتخاذ مواضع منفعلانه توسط پلیس امنیت اخلاقی پایتخت و پلیس فتا در برابر این جاهلانِ به ظاهر مدرن، کشور را در گردابی بی پایان فرو می‌برد که پس از مدتی دیگر رهایی از آن غیرممکن خواهد بود؛ بنابراین تا دیر نشده باید چاره‌ای اندیشید و درسی عبرت آموز به این هتّاکان داد.

توضیح: فیلم منتشر شده ثانیه‌هایی از حضور این افراد در یک رستوران در خیابان فرشته است که در پیج‌های ایسنتاگرامی خودشان برای تماشای عموم منتشر کرده اند.

فیلم را می توانید اینجا دانلود کنید+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 996

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید