امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404662
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۲۳:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

فراهم شدن فرصت مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی سوریه/ مصاحبه اختصاصی با وزیر صنایع سوریه

فراهم شدن فرصت مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی سوریه/ مصاحبه اختصاصی با وزیر صنایع سوریه

«زیاد صباغ» وزیر صنایع سوریه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق از ارائه پیشنهادهای مهم به شرکت‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری در سوریه خبر داد و درباره استقرار صنایع پیشرفته ایرانی در این کشور ابراز امیدواری کرد.

صباغ ابراز عقیده کرد که تجربه صنعتی ایرانی، تجربه‌ای نویدبخش است. بخش صنایع جمهوری اسلامی ایران، یک بخش پیشرفته است که به تبادل تجارب میان دو کشور برای پایه‌ریزی شرکت‌های صنعتی کمک می‌کند که دو ملت در دو کشور برادر از طریق همکاری و شراکت و صنایع مشترک سوری ایرانی و بومی سازی آن در سوریه سود ببرند تا در ادامه کشورهای منطقه هم از آن بهره‌مند شوند.

وزیر صنایع سوریه اظهار داشت بسیاری از توافقات اقتصادی امضا شده میان دمشق و تهران مسیر عادی خود را طی می‌کند و قراردادهایی هم در عمل اجرایی شده است، در حالی که گفتگوها به طور گسترده و فشرده برای اجرای توافقات باقی مانده جریان دارد.

وی افزود نشست‌های دوره‌ای میان طرفین ایرانی و سوری با هدف پشت سر گذاشتن موانع پیش روی اجرای توافقات دنبال می‌شود.

صباغ خاطر نشان کرد قانون جدید سرمایه‌گذاری در سوریه فرصت بزرگ و دلگرم کننده برای تمام کسانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری در این کشور هستند، چرا که این قانون، تسهیلات و مزایایی برای تمام سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است.

وی از شرکت‌های ایرانی خواست با بخش‌های دولتی و خصوصی در جمهوری عربی سوریه شراکت و همکاری داشته باشند و از مزایای این قانون استفاده کنند که فرصت بزرگی برای شرکت‌های ایرانی فراهم می‌کند تا در سوریه سرما‌یه‌گذاری کنند.چرا که روابط متمایز و برجسته‌ای میان ملت‌های سوریه و ایران به ویژه پس از درهم آمیخته شدن خون سوری با خون ایرانی در جنگ با تروریسم برقرار است.

صباغ با بیان اینکه وزارت صنایع سوریه فرصت‌های سرمایه‌گذاری نویدبخش دلگرم‌کننده‌ای را به شرکت‌های ایرانی ارائه کرده است، اظهار داشت در نتیجه جنگ ظالمانه علیه سوریه، ویرانی گسترده‌ای در بسیاری از زیرساخت‌های کشور صورت گرفت و بازسازی این تاسیسات به سرمایه‌گذاران ایرانی پیشنهاد شد.

وی از شراکت و همکاری صنعتی با شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در به جریان انداختن چرخ تولید در سوریه استقبال کرد و تصریح کرد بخش صنعت در سوریه، آینده نویدبخشی دارد و دمشق بر بخش تولید به شکل اساسی برای بازسازی سوریه تکیه دارد و دولت هم در مرحله آتی در این مسیر حرکت می‌کند.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2619560
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید