امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404327
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۳۹
دسته: فوتبال
پرینت
ایمیل

لیورپول – آرسنال؛ بکُش تا کُشته نشی!

به گزارش هشدارنیوز ؛ امشب از ساعت ۲۱ در ورزشگاه آنفیلد، لیورپول و آرسنال در دیداری از هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت. این روزها لیورپول بین مدعیان قهرمانی قرار گرفته و آرسنال احیا شده است.

لیورپول؛ بازگشت به ریل

یک باخت بعد از ۲۰ بازی! این اتفاق بدی برای لیورپول نیست، اما وقتی کورس قهرمانی تا این حد نزدیک به هم شده و چند تیم مدعی هستند، تک امتیازها هم اهمیت دارد. با این حال لیورپول در لندن مقابل وستهام اولین باختش را پذیرفت تا شاگردان یورگن کلوپ سرانجام روزهای بد فصل را هم ببینند. لیورپول که این فصل هنوز در خانه شکست نخورده و به طور کلی ۹ بازی است که در آنفیلد مغلوب نشده‌اند. از طرفی چند سالی می‌شود که مقابل آرسنال نتایج خوبی گرفته‌اند و از بین تیم‌های بیگ‌سیکس کمترین چالش را کلوپ مقابل این حریف لندنی داشته. به نظر می‌رسد این فرصت خیلی خوبی باشد تا لیورپول دوباره روی ریل برد بیفتد، چرا که تا حدود یک ماه دیگر هم با تیم‌های بیگ‌سیکس مسابقه‌ای ندارند.

آرسنال؛ جنگجویان لندن

کسی تصورش را هم نمی‌کرد تیمی که هفته اول به برنتفورد تازه صعودکرده به لیگ برتر باخت و از چلسی و منچسترسیتی در حالی شکست خورد که یک گل هم نزده بود، با ۸ هفته شکست‌ناپذیری خودش را به رده پنجم جدول برساند. میکل آرتتا نشان داد همانطور که مدعی شده، نباید زود قضاوتش کرد و می‌تواند آرسنال را به جاهای خوبی برساند. در بهترین شرایط به استقبال لیورپول خواهند رفت که فصل قبل بازی‌های رفت و برگشت را به آن باختند و در ۶ سال و نیم اخیر فقط یک برد مقابلش داشته‌اند. این چالش جدید آرتتا و شاگردانش است و دوست ندارند در یک بازی بزرگ دیگر مغلوب شوند تا دوباره به روزهای سخت و بحرانی برگردند. جنگجویان لندن برای گرفتن غنیمت که همان امتیاز است راهی مرسی‌ساید شده‌اند.

 

آخرین جدال
سوم آوریل ۲۰۲۱ در دیدار برگشت فصل قبل لیگ برتر انگلیس، لیورپول با ۳ گل آرسنال را شکست داد. ژوتا (۲ مرتبه) و صلاح گل‌های لیورپول را در آن بازی زدند.

آمار بازی
۵۸) در ۵۸ مصاف لیگ برتری بین لیورپول و آرسنال، قرمزهای مرسی‌ساید برنده ۲۳ بازی بوده‌اند و قرمزهای لندن ۱۶ بازی را برده‌اند. ۱۹ بازی دو تیم هم مساوی شده است.
۱۵) در ۱۵ بازی آخر دو تیم در تمامی رقابت‌ها، آرسنال فقط یک برد داشته. لیورپول ۷ بازی را برده و ۷ بازی هم با تساوی خاتمه یافته است.
۲۰) شکست مقابل وستهام به شکست‌ناپذیری لیورپول بعد از ۲۰ بازی در لیگ برتر خاتمه داد. ۳ شکست آخر لیورپول در لیگ برتر مقابل تیم‌های لندنی بوده. قبل از آن به چلسی و فولام باخته بودند.
۸) آرسنال حالا به شرایط خوبی رسیده و بهترین آمار شکست‌ناپذیری بین تیم‌های لیگ برتری را دارد. این تیم در ۸ بازی آخرش ۶ برد و ۲ تساوی داشته. البته میکل آرتتا تا آمار ۱۴ بازی بدون شکست سال ۲۰۱۸ با اونای امری فاصله دارد.
۶) آرسنال در ۶ بازی از ۹ بازی آخر خارج‌ازخانه‌اش در لیگ برتر کلین‌شیت کرده است. در ۳ دیدار آخر گل نخورده‌اند و اگر مقابل لیورپول هم دروازه‌بان را بسته نگه دارند برای اولین مرتبه از سال ۲۰۰۵ به بعد خواهد بود که در ۴ بازی متوالی بیرون از خانه کلین‌شیت می‌کنند.
۹) محمد صلاح روی ۹ گل در ۹ بازی آخرش مقابل آرسنال تأثیر داشته. ستاره لیورپول ۷ گل به این تیم لندنی زده و ۲ پاس‌گل هم ارسال کرده است.
۳۱) خط آتش لیورپول این فصل عملکرد بسیار خوبی داشته. قرمزها ۳۱ گل زده‌اند و بهترین خط حمله را در اختیار داشته‌اند، ضمن این که صلاح، مانه، فیرمینو و ژوتا ۲۴ گل از این ۳۱ گل را به ثمر رسانده‌اند.

 

مصدومان و محرومان
روبرتو فیرمینو، هاروی الیوت و کرتیس جونز به طور قطعی لیورپول را همراهی نخواهند کرد. جردن هندرسون، نبی کیتا، جیمز میلنر، جو گومز و اندی رابرتسون هم آسیب‌دیدگی دارند، ولی احتمال رسیدن‌شان به این بازی حساس وجود دارد. گرانیت ژاکا تنها مصدوم قطعی آرسنال است. توماس پارتی و سئاد کولاشیناتس شرایط نامشخصی دارند.

ترکیب احتمالی دو تیم
لیورپول:
 آلیسون، آرنولد، ماتیپ، فان‌دایک، سیمیکاس، هندرسون، فابینیو، تیاگو، صلاح، مانه و ژوتا
آرسنال: رمزدیل، تومیاسو، وایت، گابریل، تیرنی، پارتی، لوکونگا، ساکا، اسمیت‌راو، لاکازت و اوبامیانگ+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 83

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید