امروز: چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۴۰۰ - 19 January 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 404151
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰

درخواست فدراسیون فوتبال اردن از AFC برای تأیید صلاحیت جنسیتی بازیکن تیم بانوان ایران

درخواست فدراسیون فوتبال اردن از AFC برای تأیید صلاحیت جنسیتی بازیکن تیم بانوان ایران

به گزارش هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، شاهزاده علی بن حسین، رئیس فدراسیون فوتبال اردن در پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر از ارسال یک نامه از سوی این سازمان به جان ویندسور دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) خبر داد که به موجب آن از نهاد حاکم بر فوتبال قاره کهن درخواست شده صلاحیت یکی از بازیکنان تیم ملی بانوان ایران را برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا تأیید کند.

متن نامه عجیب فدراسیون فوتبال اردن به AFC به شرح زیر است:

«جناب آقای وینسور

ضمن عرض ادب و ارادت از جانب فدراسیون فوتبال اردن

پیروی نامه ارسالی ما به شماره 3920/21 به مورخ 25 سپتامبر سال 2021، به منظور درخواست ارزیابی جنسیت یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان ایران و متعاقب آن مکاتبه شما با فدراسیون فوتبال اردن در تاریخ 29 سپتامبر؛ حسب وظیفه، اعلام می‌داریم که به ماده 47 اساسنامه رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا 2022 هند و اجباری نبودن ارزیابی جنسیتی بازیکنان شرکت کننده واقف هستیم. با این حال، به موجب ماده یاد شده، این حق برای AFC محفوظ است که در صورت وجود تردید نسبت به صلاحیت یک بازیکن شرکت کننده، نسبت به بررسی و اتخاذ معیارهای مقتضی اقدام نماید.

با توجه به مستندات ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال اردن و اهمیت این رقابت‌ها، از AFC تقاضا داریم که دستور آغاز یک بررسی شفاف و بدون شبهه از طریق هیئت مستقل کارشناس پزشکی برای مشخص شدن تأیید صلاحیت بازیکن نامبرده و سایر اعضای آن تیم را صادر نماید، به خصوص که تیم فوتبال بانوان ایران در خصوص مسائل جنسیتی و دوپینگ سابقه هم دارد.

امیدواریم جنابعالی با پیگیری این فرآیند به حفظ تمامیت فوتبال آسیا کمک کنید و ما نیز بی‌صبرانه منتظر دریافت پاسخ شما برای اعلام نتیجه بررسی‌های صورت گرفته هستیم.

ثمر نسار دبیرکل فدراسیون فوتبال اردن»

کشور اردن , فدراسیون فوتبال اردن , فوتبال بانوان ایران ,

 

انتهای پیام/+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 2

منبع: https://tn.ai/2607546
بازدید: 59

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید