امروز: شنبه, ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - 16 October 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 403372
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۹

شاهکار مدیران یک شهر پس از بالا آمدن فاضلاب

به گزارش هشدارنیوز ؛ محسن پوراسماعیلی، شهردار شهر کرمان، روز سه شنبه گذشته در نشست شورای اسلامی این شهر گفته است: فاضلاب شهرک شکوه واقع در بلوار جمهوری اسلامی -کرمان- بالا آمده و مردم این منطقه شرایط دشواری دارند اما شهرداری بر اساس قانون برای انتقال آبِ فاضلاب هیچ مسئولیتی ندارد!

وی می افزاید: فیلمی از پروژه فاضلاب کرمان در محل شهرک شکوه تهیه شده بود که شرایط بسیار نامطلوب این منطقه را نشان می داد.

پوراسماعیلی تصریح می کند: از این منطقه بازدید کردم که با توجه به جلسات استانداری، شهرداری از نظر قانونی وظیفه ای در این موضوع ندارد.

وی می گوید: در این جلسات مقرر شد پیمانکاری انتخاب شود که به صورت موقت آب فاضلاب را از این منطقه منتقل کند که فعلا مشکل رفع شود.

به گزارش ایرنا، این مقام مسئول می افزاید: براساس نامه آب و فاضلاب به استانداری بالا آمدن فاضلاب در بلوار جمهوری اسلامی به دلیل انتقال پساب تا زمان اجرای پروژه گزارش شده است.

وی گفته است: در پی مکاتبات با استانداری کرمان در ۲۹ شهریورماه امسال مقرر شد شهرداری در خصوص مجوز حفاری برای انتقال آب اقدامات لازم را با دریافت هزینه انجام ‌دهد.

*روایت این ماجرا از نگاهی دیگر هم خواندنیست!

مردم و اهالی یک شهرک مسکونی یک روز از خواب بیدار می شوند و می بینند که فاضلاب، خیابان ها و کوچه ها را گرفته!

آنها طبیعتا از شهرداری کمک می خواهند اما شهردار در کمال تعجب ابراز می کند که ما هیچ مسئولیتی نداریم!

فاضلاب همچنان در خیابانهاست که مسئله وارد فاز نامه نگاری و اتوماسیون اداری می شود... این به آن و آن به این. از اداره آب و فاضلاب که می گوید دلیل قضیه چیست تا شهرداری که تصریح دارد جز با گرفتن هزینه ها کار نمی کند...

و فاضلاب همچنان در خیابانهاست.

پر واضح است که مشکلات اینچنینی فقط با مدیریت جهادی و انقلابی رفع و رجوع می شود نه با مدیرانی که مدیریت را در کتاب و دانشگاه از حفظ کرده اند و هنگام رویت مشکلات مردم؛ اول از همه به فکر میزان مسئولیت خود و هزینه های کارهایشان هستند.

البته این نکته هم حائز اهمیت است که باید دید مردم کرمان در انتخابات اخیر شورای شهر به چه افرادی و با چه تفکری رأی داده اند که امروز در هنگام بروز مشکلاتشان اول از همه و به جای گزارش شهردار از حل جهادی و سریع مشکل مردم اما با تقسیم ارث و تسهیم مسئولیت ها مواجه شده اند؟!+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید