امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 01 December 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 403315
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۰

«علامه حسن‌زاده» سرمایه‌ بی‌نظیر حوزه‌های علمیه بود

هشدارنیوز به نقل از خانه ملت، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی گذشت آیت‌الله علامه حاج حسن حسن‌زادۀ آملی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً

گذشت عالم ربانی مصباح الهدایة نجم الدین علامۀ ذوالفنون یگانۀ آسمان حکمت و غریق یای حقیقت، آیت‌الله علامه حاج حسن حسن‌زادۀ آملی، موجب تاسف و تاثر عمیق شد.

علامه حسن‌زاده یکی از سرمایه‌های بی‌نظیر حوزه‌های علمیه و جامع علوم و معارف بود که گنجینۀ حکمت بزرگانی همچون علامه طباطبایی (اعلی الله مقامه) سینۀ ایشان جا داشت؛ ایشان که سلوک الی الله و وقوف بر اسرار عالم هستی مقامی بی‌بدیل یافته بود، عمر پربرکت خویش را صرف تعظیم امر خالق و شفقت با خلق نمود و با بذل علم و دانش بی پایاب خویش، جان‌های آگاه و جویای حقیقت را از یای معارف الهی سیراب کرد. فقدان آن آفتاب تابان عرفان و فلسفه و پیشوای اهل زهد و ورع برای جامعۀ علمی به خصوص حوزه‌های علمیۀ جهان اسلام به معنای واقعی کلمه جبران‌ناشدنی و خسارت‌بار است.

اینجانب این ضایعۀ مؤلمه را خدمت ولی‌الله الاعظم قطب عالم امکان حضرت صاحب‌الزمان (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته)، مراجع معزّز و گرانق، علما و طلاب حوزه‌های علمیه و شاگردان و دوستداران ایشان، ملت مؤمن ایران اسلامی و بیت معظّم و مکرّم آن علّامۀ ذوالفنون تسلیت می‌گویم و از خداوند منان برای ایشان علوّ جات و حشر با اولیاء الله را مسئلت می‌کنم.

محمدباقرقالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5313579/علامه-حسن-زاده-سرمایه-بی-نظیر-حوزه-های-علمیه-بود
بازدید: 53

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید