امروز: سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - 28 September 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 403094
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۲۳:۳۰

پشتوانه‌سازی تیم ملی والیبال بانوان آغاز شد/ عزم بلوری‌زاده برای رسیدن به تیم‌های آسیایی

پشتوانه سازی تیم ملی والیبال بانوان آغاز شد/ عزم بلوری‌زاده برای رسیدن به تیم‌های آسیایی

به گزارش خبرنگار ورزشی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم، بعد از آمدن فریبا محمدیان و به‌عهده گرفتن مسئولیت نایب‌رئیسی بانوان فدراسیون والیبال اولین اتفاق مهم در والیبال رخ داد. شناسایی و پرورش استعدادهای ایران برای پشتوانه‌سازی تیم ملی که نمونه این استعدادها کم نیستند و می‌توانیم به آیتک سلامت، نگین شیرتری، مونا آشفته، مهتاب رحمانی، الهه پورصالح، زهرا مغانی و... اشاره کنیم که برخی حتی به‌عنوان لژیونر با تیم‌های خارجی قرارداد بسته‌اند. اما سؤال اینجاست؛ چرا از تیم‌های آسیایی عقب هستیم و نتوانسته‌ایم فاصه خود را با آنها کم کنیم؟

پدیده بلوری‌زاده، سرمربی تیم ملی والیبال جوانان به شناسایی و پرورش استعدادهای ایران اشاره کرد و به خبرنگار ورزشی هشدار نیوزبه نقل از تسنیم گفت: هدف ما این است که کنار شناسایی و پرورش جوان‌ها در زمینه شناسایی مربیانی که کمتر دیده می‌شوند و یا مربیان بدنسازی که از آنها محروم هستیم به استقلالی برسیم تا مربیان و بازیکنان کنار هم رشد کنند.

وی از تشکیل دو یا سه تیم ملی خبر داد و افزود: می‌خواهیم طوری برنامه ریزی کنیم که هیچ بازیکن جوانی جا نماند و در انتخابشان سلیقه‌ای عمل نشود حتی بازیکنانی که به شهرهای بزرگتر دسترسی ندارند هم فرصت حضور در تیم ملی را داشته باشند تا مثل کشورهای آسیایی دو سه تیم داشته باشیم شبیه تیم ژاپن که تیم دومش هم برای ما غیر قابل دستیابی است.

بلوری‌زاده دست یافتن به مواردی را که جزو آرزوها محسوب می‌شود جزو برنامه‌های خود عنوان کرد و اظهار داشت: برخی چیزها جزو آرزو است، اما می‌خواهیم با برنامه‌ریزی منسجم شانس‌مان را امتحان کنیم تا ببینیم می‌توانیم در آسیا حرفی برای زدن داشته باشیم.

وی که قرار است با شروع مسابقات لیگ بازیکنان مستعد را شناسایی کند، به همفکری با شعبانیان و وکیلی دیگر مربیان تیم‌های ملی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما شرایط شیوع ویروس کرونا است، اما قرار است با خانم شعبانیان و آقای وکیلی صحبت و از تجربیات‌شان استفاده کنیم. هدف ما این است که با شروع لیگ افراد مستعد را شناسایی و در عین حال از طریق فضای مجازی استعدادهایی را پیدا کنیم که در لیگ دسته‌یک و برتر بازی نمی‌کنند.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان درخصوص برگزاری اردوهای آمادگی گفت: برگزاری اردوهای آمادگی منوط به این است که مسابقات را چگونه برنامه‌ریزی کنند، چون مسابقات آسیایی به‌دلیل شرایط کرونا به تعویق افتاد و هنوز هم تاریخ برگزاری مشخص نیست، درعین‌حال مسابقات داخل سالن آسیا، آسیایی و کشورهای اسلامی است که اگر بتوانیم بازیکنان را پرورش دهیم و به تیم ملی برسانیم وگرنه همه چیز منوط به این است که شرایط دنیا به چه سمتی پیش می‌رود، اما هدف ما این است که هرچه زودتر روی سرمایه‌ها برنامه‌ریزی کنیم که در ده ماه تا آغاز مسابقات آسیایی ببینیم به جایی خواهیم رسید یا نه.

 

انتهای پیام/++ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://tn.ai/2569303
بازدید: 30

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید