امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 01 December 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 402747
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۷
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

دو شایعه درباره حضور وزیر خارجه ایران در بغداد +فیلم

به گزارش هشدارنیوز ؛ همزمان با اولین سفر خارجی وزیر خارجه ایران که به بغداد صورت گرفته است، تعداد محدودی از رسانه‌های خارجی در تلاش برای به حاشیه کشاندن این سفر با استفاده از شایعات بی اساس هستند.
 
شایعه اول این بود که وزیر خارجه ایران به هنگام عکس یادگاری قبل از شروع اجلاس بغداد، محل ایستادن خود را تغییر داده است تا در محاورت وزیر خارجه سعودی نباشد.
 
این در حالی است که حسین امیرعبداللهیان به محض ورود به محل گرفتن عکس یادگاری، در جای ثابت و مشخصی ایستاده و آن را تغییر نداد. خبرنگار تسنیم که در محل حضور داشت شاهد این موضوع بود و تصویری که از آن ثبت کرده، بر این مدعا صحه می‌گذارد.
 
علاوه بر این، قبل از اینکه مقامات شرکت کننده در کنفرانس برای عکس یادگاری حاضر شوند، تیم تشریفات میزبان با تیم تشریفات هر کشوری محل استقرار مقام مربوطه را چک و تعیین کرده بود. یعنی محل قرار گرفتن هر مقامی از قبل هماهنگ شده بود.
 
شایعه دوم که در فضای مجازی دست به دست شد این بود که حاکم دبی به هنگام سخنرانی وزیر خارجه ایران سالن اجلاس را ترک کرده است. خبرنگار تسنیم در بغداد پیگیر این موضوع شد.
در همین حال، یک منبع ارشد عراقی به خبرنگار تسنیم گفت که حاکم دبی بر اساس اعلام از روز گذشته و با هماهنگی، پس از سخنرانی نخست وزیر عراق، سالن اجلاس را ترک کرده است و خروج او هیچ ارتباطی به مسئله دیگری نداشته است.

ساعاتی بعد، حاکم دبی توییتی را منتشر کرد که در آن با اشاره به دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه نشست بغداد، برای وزیر خارجه ایران در سمت جدیدش آرزوی موفقیت کرده است. این توییت مثبت درباره حسین امیرعبداللهیان و تحکیم روابط با ایران، دلیل دیگری بر بی اساس بودن شایعه دوم بود.

 
 


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 168

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید