امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 01 December 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 402151
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۳۸

خاطرات سرتیم محافظان حاج قاسم منتشر شد

به گزارش هشدارنیوز ؛ کتاب «همراهی تا آسمان» خاطرات شفاهی پاسدارشهید شهروز مظفری‌نیا، سرتیم محافظان همراه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

در کتاب «همراهی تا آسمان» سعی شده است خاطرات شفاهی شهید از خانواده، دوستان، همکاران و همرزمان جمع‌آوری و تدوین گردد. این کتاب یکی از مجموعه کتاب‌های «محافظان آسمانی» است که برای سه تن از محافظان همراه با شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد، تألیف گردیده است.

شهید شهروز مظفری‌نیا در سال ۱۳۵۷ در شهرستان کهک قم در خانواده‌ای انقلابی دیده به جهان گشود. او از همان کودکی علاقه خاصی به محافل مذهبی و دینی داشت و راه عاشقی را پله پله در محیط هیئت و مسجد پیمود. شهروز از همان سنین نوجوانی با قرآن مأنوس شد و آنقدر قرآن در زندگی‌اش اثر گذاشت که عامل مهم ازدواجش تلاوت زیبایش شد. او با وجود جسم آسیب‌دیده‌اش هرگز حاضر نشد حفاظت از سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی را رها کند و تمام فکر و ذکرش حفاظت از حاج قاسم سلیمانی بود. او آنقدر در کارش پشتکار نشان داد که به عنوان سرتیم حفاظت حاج قاسم انتخاب شد و توانست با مجاهدت و از خودگذشتگی فراوان در معرکه‌های بسیار خطرناک از جان سردار دل‌ها حفاظت کند. مظفری‌نیا سرانجام همانطور که همیشه آرزو داشت به دست تروریست‌های امریکایی در کنار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به آسمان عروج کرد و پیکرش در حرم حضرت معصومه (س) آرام گرفت.

در برشی از کتاب می‌خوانیم:

جمعیت زیادی آمده بودند. دور حاج قاسم پر شده بود از جوان‌هایی که می‌خواستند با ایشان عکس بگیرند. این‌ها را شهروز همان شب برایم گفت. وقتی آمد، حالش خوب نبود. زیر فشار جمعیت، دیسک کمرش آسیب دیده بود... صبح که بیدار شدیم، گفت نمی‌تواند تکان بخورد! انگار فلج شده بود. نه می‌توانست غذا بخورد، نه می‌توانست وضو بگیرد. تا شب همان‌جور روی تخت ماند و تکان نخورد. دو، سه روز بعد هم همین‌طور بود. غذا نمی‌خورد، ضعیف شده بود. گریه می‌کرد. خیال می‌کردم از درد است، ولی نبود. از عشق بود. عشق به کارش و ترس از اینکه دیگر نتواند کنار حاج قاسم بماند...
علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر ارزشمند می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهیدکاظمی nashreshahidkazemi. ir و سایت manvaketab. ir و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ آن را تهیه نمایند.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید: 100

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید