امروز: دوشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 08 March 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 397775
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۳۰

دولت در برابر بورس مسئول است/انتقاد از سوءمدیریت در بازار سرمایه

هشدارنیوز، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز جلسه‌ای که کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس از جمله رئیس این سازمان و اعضای کمیسیون برگزار شد، گفت: دو موضوع ویژه از ابتدای مجلس جدید به طور خاص دستور کار بوده که یکی سند مالی بودجه با نگاه اصلاح ساختار و دیگری توجه ویژه به بازار سرمایه است.

وی با اشاره به اهمیت و نقش بازار سرمایه حوزه سرمایه‌گذاری و ظرفیت آن برای حل بسیاری از مشکلات، افزود: مجلس هر زمینه‌ای که وزارت اقتصاد خواست کرده است زمینه بازار سرمایه همکاری داشته است.

رئیس مجلس افزود: با تغییر مصوبات شورای عالی بورس، تمام اختیارات لازم به این شورا برای مدیریت و نظارت بازار سهام داده شده است، با این حال امروز اداره بورس دچار سو مدیریت است.

قالیباف با تاکید بر اینکه دولت و اعضای اقتصادی دولت برابر بورس مسئول هستند، گفت: از اواخر مرداد شاهد افت یک میلیون واحدی شاخص بورس هستیم و این نوسان بالا نشانه ضعف مدیریت این بازار است.

وی تاکید کرد: نباید اوضاع به گونه‌ای باشد که هر وقت نرخ ارز بالا می‌رود دچار آسیب شویم و وقتی پایین هم می‌آید آسیب ببینیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه باید مجموعه سهام فروخته شده شرکت‌های حقوقی ماه‌های اخیر بررسی شود، گفت: این نوسانات، هم حوزه اقتصادی به ما آسیب می‌زند و هم بدتر از آن این است که اعتماد مردم از بین می‌رود.

قالیباف تصریح کرد: وقتی رئیس دولت از مردم برای سرمایه‌گذاری بورس دعوت کرده و به آنان اطمینان داده که ما هستیم مردم باید احساس کنند که ما حضور داریم.

وی افزود: کمیسیون اقتصادی باید تحولات ماه‌های اخیر بورس را بررسی و گزارش آن را صحن مجلس مطرح کند.
وی گفت: شورای عالی اقتصادی با حضور سران قوا نیز این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: بورس ما این ظرفیت را دارد که بهتر اداره شود و رشد متناسبی داشته باشد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5125790/دولت-در-برابر-بورس-مسئول-است-انتقاد-از-سوءمدیریت-در-بازار-سرمایه
بازدید: 179

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید