امروز: شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - 27 February 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 397710
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

آخرین جزئیات از رفع توقیف نفتکش کره جنوبی در ایران

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مثلث انلاین ،این موضوع احتمالا به تغییر دولت آمریکا و روی کار آمدن بایدن بی ارتباط نباشد، به این معنا که کره‌ای ها برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران منتظر تغییر دولت آمریکا هستند، موضوعی که می‌تواند به حل و فصل موضوع نفتکش توقیف شده نیز کمک کند.

حسین تنهایی درباره آخرین مذاکرات بین ایران و هیات کره‌ای برای رفع توقیف کشتی این کشور در آب‌های ایران گفته است:

جلسات با هیات کره‌ای توسط وزارت امور خارجه برگزار می‌شود و تمام اطلاعات از این جلسات در اختیار اتاق بازرگانی قرار ندارد. در جلسه با حضور آقای جهانگیری قرار بود تمام اقدامات برای تهاتر پول‌های بلوکه شده توسط بخش خصوصی انجام شود.

قبل از توقیف کشتی، قرار بود که بخشی از پول‌های بلوکه شده با کالاهایی از جمله مواد دارویی، غذایی و واکسن تهاتر شود و بعد از آن، پول‌های باقی مانده با کالاهای دیگری از جمله خودرو و... تهاتر شود اما دیگر پس از این وقایع اطلاع نداریم در جلسات با کره‌ای‌ها چه تصمیمی گرفته شد.

با توجه به مدت زمان بلوکه شدن پول ایران در کره، سختگیری‌ها برای توقیف کشتی کره‌ای در ایران منطقی است و مجبور هستیم که این سختگیری‌ها را اعمال کنیم.

معتقدم با توقیف کشتی، کره‌ای‌ها برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده یا بحث تهاتر جدی‌تر و سریع‌تر اقدام می‌کنند، رابطه ایران و کره مثبت بوده و حجم تجارت ایران با این کشور بالاست و از نظر فرهنگی به کره نزدیک‌تر هستیم اما کره‌ای‌ها از ترس امریکا بیشتر از کشورهای دیگر احتیاط کردند.

احتمال رفع توقیف این کشتی در آینده نزدیک وجود دارد. گفته می‌شود تا دو هفته دیگر موضوعات درباره توقیف کشتی کره‌ای برطرف می‌شود و اخبار مثبتی در این باره شنیده‌ایم. باید تا دو هفته دیگر صبر کنیم.

البته باید توجه داشته باشیم که پول‌های ایران فقط در کره جنوبی بلوکه نیست و در برخی از کشورها هم پول بلوکه شده داریم.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید