امروز: پنج شنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - 28 January 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 397458
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۱۲
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
روحانی در جلسه هیات دولت:

زندگی مردم سخت شد ولی صف نبستند/ اگر امریکا توبه کند می‌پذیریم/ آیت الله هاشمی یکی از مظلومین تاریخ ماست/ مسببان سقوط هواپیمای اوکراینی محاکمه شوند

به گزارش هشدارنیوز ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت با یادآوری قیام مردم قم در سال ۵۶ اظهار کرد: در ۱۷ دی سال ۵۶، مقاله‌ای اهانت‌آمیز به رهبر انقلاب اسلامی و مرجع تقلید در یکی از روزنامه‌ها نوشته شد و حرکتی در واکنش به آن در ۱۸ دی شروع و تا ۱۹ دی ادامه یافت و به کشتار خونین مردم قم منتهی شد.
 

بخش هایی از سخنان آقای حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید

 
پیشنهاد و طرح لقب امام را من در سخنرانی‌ام در مسجد ارگ به مناسبت رحلت آقا مصطفی ، برای مرجع عالیقدرمان آیت‌الله خمینی مطرح کردم که بلادرنگ همه پذیرفتند و در هفته‌های بعد در زبان مردم و مجالس گفته شد که نشان از عشق و علاقه مردم به نهضت اسلامی بود.
 
۱۹ دی سرآغازی برای حرکت مردم در برابر رژیم وابسته و فاسد آن زمان شد. فساد، غیرقانونی بودن، وابسته بودن و غیردینی بودن موجب شد مردم به خیابان‌ها بیایند. ۱۹ دی به ۲۹ بهمن تبریز منجر شد و این چله‌ها ادامه یافت. فروردین ۵۷ در یزد برگزار شد و تا ۱۷ شهریور و تاسوعا و عاشورا ادامه یافت.
 
با صبر، مقاومت، ایستادگی و اراده مردم در برابر رژیم وابسته از زمانی که این حرکت سریع از دی ۵۶ آغاز شد، یک سال بعد در دی ۵۷ به ثمر نشست و شاه مجبور به فرار و خروج از کشور شد که نشان از پیروزی انقلاب بود و در بهمن ۵۷ به پیروزی نهایی رسید.
 
کار دیگری که مردم انجام دادند، در جنگ تحمیلی در سال ۵۹ بود که یک جنگ تحمیلی توسط مزدوران و ابرقدرت‌ها به مردم وارد شد. یک سال بعد شاهد اولین پیروزی‌های بزرگ در این حرکت مردم بودیم. در مهر سال ۶۰ با عملیات ثامن‌الحجج و با شکست حصر آبادان به پیروزی رسیدیم و در آذر ماه بستان آزاد شد.
 
 در فروردین ۶۱ و در نهایت خرداد آن سال خرمشهر آزاد شد و مقاومت شدید مردم در برابر یک تجاوز بیگانه ما را در مسیر پیروزی قرار داد.
 
 
حرکت سوم مردم در سال ۹۷ بود. در این سال  جنگ تحمیلی اقتصادی بر مردم تحمیل شد و یک کسی که در راس قدرت بزرگ جهانی بود به صراحت مدعی شد که من باید نظام ایران را از طریق جنگ اقتصادی سرنگون کنم و آنچنان فشاری را بر مردم وارد کنم، فشاری که در تاریخ بی نظیر باشد که البته این تعبیرات خود آنها است.  فشاری که تا ۲۲ بهمن ۹۷ نتیجه خواهد داد و شما خواهید دید که جشنی به نام جشن انقلاب نخواهد بود و فرش قرمز برای آمریکا در خیابان‌های تهران پهن می‌شود.
 
این سخنان آقای رئیس جمهور در حالی مطرح می شود که با مذاکرات برجامی ایشان وتیم سیاست خارجی وی ، قرار بود تحریم ها بر داشته شود ، امتیازات زیادی دادیم و در حقیقت مشخص شد ملت ایران را فریب داده اند و امروز پیشدستانه آقای رئیس جمهور با قلب واقعیت و اشتباهات خود ، از صبر و مقاومت مردم تعریف و تمجید می نماید.
آقای رئیس جمهور با بزک نمودن تهدید جنگ ، افکار عمومی را به سمت وسوی حمایت از برجام پوچ هدایت کرد و امروز با صدای رسا و بلند به از جنگ اقتصادی سخن می گوید که مردم هزینه آن را پرداخت می کنند.
 
روحانی :
دیدید مردم در این حرکت سوم باز با ایستادگی، مقاومت، صبر و پشتکار به پیروزی رسیدند یعنی در همان یکسال پیروزی آشکار شد. در سال ۹۷ این جنگ بر ما تحمیل شد و در سال ۹۸ آثار این پیروزی پدیدار شد. در سال ۹۸ بعد از فصل بهار رشد تورم سیر نزولی را طی کرد و شرایط اقتصادی آرامش بهتری پیدا کرد و اگر آن روند بود و ادامه پیدا می‌کرد در ۹۹ شرایط بسیار بهتری داشتیم، البته در آخر ۹۸ مواجه با کرونا شدیم و مشکل اقتصادی که برای همه دنیا پیش آمد برای ما هم پیش آمد.
 
الحق و الانصاف چرا آقای رئیس جمهور بر خلاف ملموسات وتجربه تک تک مردم ، اینگونه به دروغگویی روی اورده است ؟!
سخن گفتن از جنگ اقتصادی که مردم صبر و استقامت به یاد ماندنی و تاریخی از خود به نمایش گذاشتند ودشمن زبون را به شکست وتسلیم وادار کردند ، تردیدی وجود ندارد ، اما نقش دولت حسن روحانی و اصلاحات در این جنگ اقتصادی ف در شروع ان و همچنین اقداماتی که دولت باید انجام می داد چه بود؟!
لطفا پاسخ دهند در قبال این جنگ اقتصادی که روحانی می فرماید جز گران نمودن برخی حامل های انرژی بدون توجه به قدرت خرید مردم ، سخنان چالشی و تحریک امیز ، حمله به منتقدان ، پالس ذلت فرستادن به امریکا و همپیمانان او و رها نمودن بازار به قوت خود و عدم نظارت و بازرسی و وظیفه بخش هایی از دولت بر بازار ، دولت برای عبور از این جنگ اقتصادی چه اقدام مثبتی انجام داد؟!
حسن روحانی از آرامش مردم خسن می گوید ، لطفا آقای رئیس جمهور پاسخ دهد کدام آرامش؟!
آیا از زندگی مردم خبر دارد؟!
 نکند آرامش خودشان ، رئیس دولت و هیئت وزراء و وابستگان را می فرمایید؟!
 
رییس جمهور : در عین حال می‌بینیم که دولت در یک شرایط غیر عادی و در جنگ توانست کشور را به گونه‌ای اداره کند که هم فعالیت‌های تولیدی و توسعه‌ای را ادامه دهد و هم زندگی مردم از شرایط سخت عبور کند. معلوم بود زندگی مردم سخت می‌شود چرا که ما در جنگ و در محاصره شدید بین المللی بودیم از همه طرف ما را محاصره کردند اما در عین حال مردم برای پیدا کردن کالاهای اساسی از این خیابان به آن خیابان نرفتند و صف نبستند و هرجا رفتند کالا بود. البته یک مقدار به دلیل شرایط جنگ و  بی انصافی برخی افرادی که در زمینه اقتصادی فعالیت می‌کردند و در زمینه مدیریت‌ کار بیشتری باید انجام می‌دادیم.
 
آیا توضیحات اقای روحانی در باره عبور مردم از شرایط سخت و همچنین مردم برای کالا ها صف نکشیدند و هر جا رفتند کالا بود، توهین به مردم نیست؟! 
 
وی افزود: اما در عین حال دولت در این زمینه اقدامات خودش را انجام داد و در هر مقطع کمکی را برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفت. ما از آبان سال ۹۸ بسته حمایتی معیشتی ماهیانه برای ۶۰ میلیون نفر مقرر کردیم و همینطور هم ادامه دادیم. ما در شرایط کرونا برای چندماه بسته‌های حمایتی متعددی را برای ۳میلیون نفر که خیلی در شدت و سختی بودن و  در کنار آن وام در اختیار بنگاه‌ها و مردم قرار دادیم. این اواخر هم یک بسته حمایتی جدید برای ۳۵ میلیون نفر در نظر گرفتیم.
 
این دولت بیش از دولت‌های قبل به افشار آسیب‌پذیر رسیدگی کرد
 
 روحانی ادامه داد: در همه مقاطع نخستین هدف دولت این بوداقشار آسیب‌پذیر به گونه‌ای بتوانند حداقل زندگی و معیشت خود را داشته باشند. در عین حال دولت به فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای خود ادامه دهد.  هر هفته و هر روز در این کشور در سالهای ۹۷ ، ۹۸ و ۹۹ افتتاح‌های متعدد داشتیم. بعضی‌ها در  رسانه خارجی دیدم که خیلی عصبانی شده بودند که  گفتم در این دولت بیش از دولت‌های قبل به افشار آسیب‌پذیر رسیدگی کردیم خیلی مجری خارجی بر سرو سینه می زند که  از کجا و چگونه؟ از کجا از همین جا که در این دولت با همه فشار و این جنگی که وجود داشت آمار و ارقام در زمینه آب، برق، ارتباطات ، راه ، بهداشت و آموزش به‌ویژه برای روستاهای دور افتاده نشان می‌دهد که بیش از دولت‌های دیگر رسیدگی کردیم.
 
آقای حسن روحانی ، شما در این دولت بیشتر از دولت های قبل به اقشار آسیب پذیر کمک کردید؟! در دولت شما که حتی طبقات متوسط ورو به بالا هم در حال نابودی هستند!!
 
حسن روحانی :
در هفته ای که گذشت ۱۳۷ روستای ما به شبکه آب سالم پایدار متصل شد و در طول این ۷ سال و چند ماه بیش از ۱۲ هزار روستای ما متصل به شبکه آب سالم پایدار شد. قبلا گفتم که تا آخر این دولت به بیش از ۸ میلیون نفر آب سالم پایدار در اختیار قرار می‌گیرد. قبل از این دولت تا ۹۲ حدود  ۹صدهزار نفر از روستاییان ما دارای آب سالم پایدار بودند و پایان این دولت آن نهصدهزار تبدیل می‌شود نه به ۹ میلیون به بیش از ۱۰ میلیون نفر. ‌کاری است که دولت دارد انجام می‌دهد برای افراد کم مصرفی که معمولا از اقشار محروم آب، برق و گاز مجانی شده است. حالا شما عصبانی هستنید که تقصیر ما نیست این کار ملت ما است. ملت به‌رغم فشار دشمن و تحریم ما در این زمینه حرکت کرده است.
 
رئیس جمهور :  به‌رغم فشار و تحریم دولت برای مردم و اقشار آسیب‌پذیر تسهیلات فراهم کرده و به روستاها آب، برق، گاز، راه، شبکه بهداشت و ارتباطات رسانده است و از طرف دیگر با همه توانی که دولت داشته بسته‌های حمایتی در اختیار اقشار کم درآمد قرار داده است. 
 
جزو معدود کشورهای دنیا هستیم که در شرایط کرونا رشد مثبت داشت
روحانی : به‌رغم تحریم، جنگ و کرونا در ۶ ماهه اول رشد اقتصادی را می‌بینیم، ما رشد مثبت داریم و تا پایان امسال هم این رشد مثبت است و جزو معدود کشورهای دنیا هستیم که در شرایط کرونا رشد ما مثبت است.
در تورم آذرماه هم می‌بینیم که تورم ماهانه ما کنترل شده و یک مقدار کاهش پیدا کرده است. تورم نقطه به نقطه ما کاهش یافته و این روند به شکلی است که کشور روی پای خود ایستاده و کسی در دنیا فکر نکند که تحریم و جنگ اقتصادی ملت ایران را از پا در می‌آورد. 
 
ما مسیر را با قدرت ادامه می‌دهیم البته هر وقت طرف مقابل ما تسلیم قانون شد ما استقبال می‌کنیم. یک فردی که در کوچه ظلم می‌کند، سنگ می‌زند و شیشه می‌شکند و بعد در یک لحظه‌ای عاقل می‌شود و می‌گوید من از این به بعد نمی‌خواهم شیشه بشکنم، آیا ما نباید استقبال کنیم؟
 
سطح تحلیل یک حقوق دان که دست بر قضا رئیس جمهور یک ملتی چون ایران متمدن است را دوباره بخوانید . داستان یا قصه نیست ف سخنان یک رئیس جمهوری است که ادعای دیپلماسی رو به جلو دارد . «دیپلماسی ذلت»
 
ادامه سخنان گهربار حسن روحانی :
هر زمانی این فرد که شیشه ما را می‌شکند آمد و فهمید که شکستن شیشه هنر نیست و هر زمانی شیشه را می‌شکند فردا شیشه‌بر می‌آورید و شیشه دیگری می‌اندازید و کار من هیچ اثری ندارد، من به شما خسارت می‌زنم و شما را به زحمت می‌اندازم ولی من هم به هیچ‌چیزی نمی‌رسم، حالا دست برداشتم و توبه کردم. هر وقت این کار انجام شد استقبال می‌کنیم.
 
به تعهدات عمل کردید ما هم عمل می‌کنیم
 روحانی : دولت آینده آمریکا که ۲ هفته دیگر بر سر کار می‌آید اگر گفت که آمریکا دیگر شیشه شکستن را رها و توبه کرده و می‌خواهد در مسیر قانون قرار بگیرد و می‌خواهد به تعهداتش عمل کند اگر از ما سوال کند، جواب را ما خیلی صریح و روشن و ساده است و می‌گوییم اگر شما به همه تعهدات عمل کردید ما هم به همه تعهدات عمل می‌کنیم اگر عمل نکردید ما برابر شما سر فرود نمی‌آوریم. 
 
در اینجا می‌خواهم به یک نکته مهم اشاره ‌کنم و آن اینکه برخی از دوستان در رسانه‌ها که صحبت می‌کنند حواسشان باشد که شرایط ما چگونه بوده است. در شرایط مختلف، به اقدامات مختلف نیاز است. یک وقتی کشور در یک شرایط تعادل قرار دارد و در شرایطی دیگر دشمن جنگ بر ما تحمیل کرده و شرایط جامعه ملتهب است و در آنجا شرایط دیگری را اقتضا می‌کند. 
 
قرار بود با برجام این شرایط نباشد آقای رئیس جمهور!!
 
وی افزود: اگر دولت برای کالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان را مقرر کرده و با همه سختی‌ها و مشکلات برای بانک مرکزی، دولت، صمت و کشاورزی و برای اینکه این کالاها را با قیمتی که برای مردم قابل تحمل باشد در اختیار آنها قرار دهد نباید کسی بگوید چرا ۴۲۰۰ تومان و بعد عنوان کند یک فردی سوءاستفاده کرده این چه صحبتی که مطرح می‌کنند؟
 
عجب پس اقای روحانی انتظار دارد مردم ببینند که ارز 4200 تومانی به عده ای داده شده تا جلو تورم را بگیرند اما نه تنها تورم 4 برابر شد که حالا امروز آقای رئیس ناراحتند که چرا مردم پیگیر دلارهای ارزان هستند که از خزانه ملت به چه کسانی و بابت چه کاری واگذار شده است؟!
آقای روحانی با چه منطقی از منتقدین می خواهد پیگیر واگذاری ارزهای 4200 تومانی به افرادی نباشند که معلوم نیست با ان ارز چه کرده اند؟!
 
بیشتر کالاها از ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شدند
 روحانی با اشاره به تدارک بسته‌های معیشتی برای حمایت از مردم توسط دولت، گفت: در این بین ممکن است یک نفر بسته را نرسانده و دزدی کند حال آیا این بسته یا کمک ایراد داشته است؟ همچنین عده‌ای ارز ۴۲۰۰ تومان را دریافت کردند ولی کالا را به مردم نرساندند. خوب این افراد را طبق قانون بازداشت و محاکمه کنید و اگر فردی تخلف کرده با او برخورد کنید.
 
تناقضات و فریب رسانه ای مردم با الفاظ و جملات فرافکنانه ادامه دارد
 
اینکه تعداد معدودی تخلف کردند مبنا نمی‌شود که بگویم کار نادرست بوده، بلکه کار کاملا درست بوده است. البته در یک سال گذشته تعدادی از کالاهای اساسی به تدریج از ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج کردیم.
 
آقای رئیس جمهور ، نزدیک به 40 میلیارد دلار ارز 4200 تومانیاز خزانه خالی ممکلت تقدیم برخی ها شد ، حالا شما نمی خواهد دفاع بدون منطق از ارز مفت گیران داشته باشید ، لطفا به مردم بگویید این ارز 4200 تومانی کجا توانست به معیشت و سفره مردم و همچنین رکود و تورم کمک نماید؟!
فقط یک مورد را نام ببرید؟!
 
برای بعضی  از کالاهایی مانند برنج، روغن، چای، شکر،‌ لاستیک و دیگر کالاها آرام آرام آنها را از ارز نیمایی خارج کردیم به نحوی که جامعه بتواند این شرایط را تحمل کند و قابل قبول باشد.
 
روحانی گفت: اما عده‌ای مصاحبه می‌کنند که مشخص است اصلا این افراد متوجه نشدند و خرید هم انجام می‌دادند ولی نفهمیدند که به عنوان نمونه حبوبات از ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است. البته این خوب است که فکر می‌کردند ارز ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها همچنان ادامه دارد.
 
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دولت قدم به قدم ارز ۴۲۰۰ تومانی را از روی بیشتر کالاها خارج کرد،‌ افزود: ولی چند قلم دیگر کالاهای اساسی از جمله دارو و بعضی از کالاهایی که برای ما مهم بود، همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی خریداری می‌شود. البته برای این اقلام نیز در شرایط خاص ممکن است دولت تصمیماتی اتخاذ کند. اما اینکه از امروز یک عده طبل و دهل گرفته و اعلام کنند که دوران ارز ۴۲۰۰ تومانی پایان یافت، خوب این عده به چه کسی خدمت می‌کنند؟
 
آقای روحانی خجالت بکشید ، این مردم گناه دارند. ارز 4200 تومانی را چه کسانی گرفتند وبابت چه اقدامی؟! اگر ارز 4200 تومانی دادید ، پس چرا تورم 10 برابر شد؟!  کجا خودشو نشون داده یا خواهد داد ارز های 4200 تومانی شما؟!
 
دولت از تبصره به تبصره بودجه دفاع می کند 
در بیان بعضی از مسائل نباید جار زد و اکنون زمان طبل و دهل و جار زدن نیست و اگر شعار بدهید عده‌ای از همین موضع سوء استفاده خواهند کرد.
 
این سبب خواهد شد همان فساد و همان رانتی که نمایندگان می گویند ایجاد شود. بنابراین از نمایندگان عزیز مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنم که قرار بود کار بزرگی را با هم انجام دهیم. دولت زحمت کشید، ماهها تلاش کرد، فکر کرد تا یک بودجه را برای اداره کشور در سال ۱۴۰۰ تحویل مجلس شورای اسلامی دهد. البته دولت از تبصره به تبصره بودجه دفاع می‌کند و این یکی از بهترین بودجه‌هایی بوده که دولت نوشته و تحویل مجلس شورای اسلامی داده است.
 
اگر در جایی نیز مجلس پیشنهاد بهتری دارد، ما استقبال می‌کنیم و اگر در جایی نیز اصلاح نیاز دارد دولت استقبال می‌کند. اما شاکله این بودجه باقی بماند زیرا طبق قانون اساسی بودجه را باید دولت بنویسد و به مجلس بدهد و مجلس نمی‌تواند بودجه بنویسد. بودجه را دولت می‌نویسید و دخل و خرج کشور را دولت می‌داند که چگونه باید در نظر گرفته شود. البته مجلس حق دارد بودجه را اصلاح کند و پیشنهاد جدید بدهد و باید با هم همکاری کنیم و توقع ما نیز این است که با همکاری بودجه بهتری خارج شود.
 
در باره بودجه 1400 به زودی گفتگوی زنده ای در پیج اینستاگرامی هشدارنیوز با یکی از اساتید مبرز اقتصاد دانشگاهی خواهیم گذاشت.
اما بودجه 400 اکثر نمایندگان و کارشناسان اقتصادی کشور با هر رویکرد سیاسی که دارند مخالف این بودجه هستند ، معتقدند بودجه ای بسیار خطر ناک برای کشور است ، اما حسن روحانی طبق روال معمول از مجلس بخاطر حمایت از بودجه تشکر می کند ، تهدید میک ند و تعریف می کند.
بودجه 1400 را که دولت به مجلس اورده است باید حتما مطالعه شود تا  نیت دولت روحانی برای اینده کشور روشن تر شود . یکی از نمونه های بارز این بودجه فروش بیش از 2 میلیون بشکه نفت برای بوئدجه سال آینده که امروز حتی 100 هزار بشکه نمی توانیم بفروشیم. 
 
وضع اقشار کم درآمد جامعه خط قرمز ماست
ما در بودجه خط قرمزهایی داریم که آن خط قرمزها قابل شکستن نیست از نمایندگان خواهش می‌کنم به این خط توجه کنند وضع اقشار کم درآمد جامعه خط قرمز ما است.
 
خط قرمز دولت حسن روحانی معیشت مردم و اقشار کم در امد است . جالب است ایشان به مجلس تذکر می دهد مواظب خطوط قرمز دولت باشید !!!
 
ما نمی‌توانیم به مردم فشار بیاوریم، خود این جنگ به ما فشار آورده است این که آدم‌هایی هم بودند که آنها هم بی انصاف بودند فشار آوردند یک دفعه مالیات و عوارض را زیاد کردن کمر مردم را خرد می کند، ما قبول نمی‌کنیم بدون حساب و کتاب مالیات افزایش پیدا کند. ما برای بودجه مسیر، پیشنهاد کردیم گفتیم ما مصمم هستیم که در سال آینده روزانه ۲ میلیون و صیصد هزار بشکه نفت و میعانات بفروشیم و قدرت این کار را هم داریم.
 
روحانی ادامه داد: می‌خواهید این نفت را کنار بگذارید و جای آن مالیات به مردم اضافه کنید این فشار به مردم وارد می کند ما نباید این کار را انجام دهیم. باید با هم بنشینیم فکر کنیم و راه حل بیابیم باید پول ملی  به جایگاه شایسته خود برگردد و ارزش پول ملی قابل قبول باشد ما در جنگ بودیم ارزش پول ما کاهش یافته بود مردم ما شاهد هستند که از سال ۹۷ ما در شرایط جنگ بودیم.
 
وی تصریح کرد: ما برای سال آینده پیش بینی دیگری کردیم ما در بودجه اسم قیمت دلار را ذکر نکردیم جز یک مورد، ما قیمت را بر مبنای هر دلار ۱۱ هزار و پانصد تومان در نظر گرفتیم اگر یک دفعه این پول از ۱۱ به ۱۷ تبدیل شود می‌دانید تبعاتش چیست؟ همه باید به این مساله فکر کنیم یک دفعه مردم و دولت را در مشکلات قرار ندهیم.
 
رییس جمهوری افزود: وقتی قیمت دلار را بالا می‌برید در عوارض گمرکی هم می‌خواهید بر این مبنای بالا محاسبه داشته باشید، ما دچار مشکل می‌شویم این موارد خط قرمزهای ماست در زمینه مساله تورم زندگی مردم باید اداره شود، چند بار باید از مردم مالیات بگیریم برای کالا و خدمات از فرد مالیات گرفته می‌شود برای تراکنش هم باید فرد مالیات بدهد چند بار باید مالیات دهد؟ این نمی‌شود، ما باید این را مدنظر قرار دهیم.
 
روحانی ادامه داد: ما در یک جلسه خصوصی درباره کالا اساسی با برخی از نمایندگان از جمله رییس مجلس صحبت کردیم که برای کالاهای اساسی و ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی با هم بنشینیم فکر کنیم و به نتیجه برسیم وقتی به نتیجه رسیدیم باید عمل کنیم نه این که از الان نتیجه را بگوییم سه ماه این وسط فاصله است شما بودجه ای که خواستد تصویب کنید کی باید اجرا شود این بودجه فروردین باید اجرا شود اینگونه سه ماه بهمن، اسفند و فروردین مردم در فشار قرار می‌گیرند. 
 
وی در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما هنوز بودجه را تصویب نکردید فعلا بودجه در کمیسیون تلفیق است ممکن است تغییرات کند یا در صحن تغییر کند ما همه نماینده مجلس بودیم و می دانیم سازو کار بررسی بودجه چیست.
 
روحانی ادامه داد: من از رادیو و تلویزیون گله دارم. نمی‌گوییم مصوباتی که کمیسیون تلفیق می گوید را نباید پخش کنند بلکه باید برای مردم توضیح داده شودکه این نظر ابتدایی مجلس است ممکن است تغییر کند نکند تلیق موضوعی را اعلام کند از فردا در بازار اثر بگذارد در آخر موضوع به مجلس برود و تصویب نشود، هنوز مجلس مصوبه نهایی نداده و مصوبه نهایی باید به شورای نگهبان برود و آنجا اصلاح شود.
 
وی گفت: از نمایندگان و اعضای کمیسیون تلفیق مجلس می‌خواهم که همکاری کنند ما در این چند ماه هم نتیجه همکاری و هم عدم همکاری را دیدیم هر کجا بهتر همکاری کردیم مفیدتر بوده و بهتر به نتیجه رسیدیم، بودجه  امر بسیار مهمی است با قوانین دیگر فرق دارد ان شاء الله با کمک هم این لایحه را به سرانجام برسانیم.
 
دروغگویی و عملیات روانی بر علیه افکار عمومی از سوی دولتیی که در این 8 سال حتی یک قدم برای معیشت مردم و اقشار کم در امد بر نداشت ، حالا با یک رفتار به شدت پوپولیستی به تخریب مجلس انقلابی همت گماشته است ، در حالی که عقل می گوید بخاطر تحریم نمی شود به فروش نفت دل خوش نمود و از سویی مالیات بر خانه های خالی هنرم ندان و ورزشکاران با در امدهای میلیاردی عین عدالت است ، حسن روحانی با فریب کاری جامعه را به  بد بین می کند . بزودی در این رابطه با شما سخن خواهیم گفت «اینجا»
 
تمامی افرادی که در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی قصور داشتند محاکمه شوند
 روحانی یادآور شد: روز چهارشنبه ۱۸ دی یک روز تاسف انگیزی بود شب قبل در آسمان هواپیمایی به خطا و اشتباه مورد هدف قرار گرفت و عزیزان ما در آن هواپیما جان باختند این برای ما بسیار دردناک بود در آغاز برای ما روشن نبود که حادثه چیست روز جمعه گزارشات کامل آمد و روشن شد شرایط چه بوده است. از همان وقت به مسوولان گفتیم هر چه هست به مردم اعلام کنید همان روز هم گفتیم مسببین این حادثه باید در یک دادگاه عادلانه محاکمه شوند.
 
رییس جمهوری تصریح کرد: ما امروز هم به این اصرار داریم حتما قوه قضاییه این کار را خواهد کرد. قوه قضاییه همه عاملین این حادثه را مورد محاکمه قرار می‌دهد که این محاکمه برای ما مهم است افراد اگر قصور یا کوتاهی کردند یا هر چیز دیگری همه زوایای مساله باید روشن شود و مردم مطلع شوند که امر چگونه بوده و دولت همه تلاش خود را در این یکسال انجام داده است.
 
وی افزود: دولت در جلسه قبل خود به این تصمیم رسید که خسارت را دون در نظر گرفتن تابعیت افزاد پرداخت کند. هر کس تبعه هر کجاست چه ایرانی و چه غیر ایرانی همه را مساوی حساب کردیم ۱۵۰ هزار دلار به عنوان خسارت قرار دادیم و ان شاء الله این پول به آنها پرداخت کردیم راجع به کسانی که این حادثه را ایجاد کردند قصور یا کوتاهی یا هر چیز دیگری بوده در دادگاه محاکمه می‌شوند و در این دادگاه هر چه حق و عدل است بدون اغماضی انجام می‌شود. در این شرایط برای ما سخت بود اما در عین  حال ۳۰ میلیون دلار تهیه شد برای این که این بخش از مساله را حل و فصل کنیم این به  معنای این نیست که تاثیر در محاکمه بگذارد محاکمه با دقت انجام می گیرد. 
 
حسن روحانی خودش به عنوان رئیس دولت باید در این رابطه محاکمه شود ، هر چند باید دقت نمود در این شرایط چرا باید به این موضوع پرداخته شود؟!
 
مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از مظلومان تاریخ ماست
 روحانی تصریح کرد: روز ۱۹ دی هم سالروز رحلت هاشمی رفسنجانی است یاد آن عزیز را گرامی می‌دارم که در آن سه مقاومت ملی که گفتم مرحوم هاشمی در دو مقاومت جزو سرداران این مقاومت بود در کنار رهبری، شهید بهشتی و شهید مطهری حضور داشت و در کنار امام بود تا نهضت به پیروزی رسید بعد در اداره کشور و سپس در جنگ تحمیلی وظایف سنگینی بر دوش داشت،خاطرات زیادی از ایشان در دوران دفاع مقدس را دارم.
 
وی افزود: آقای هاشمی حکم ریاست قرارگاه خاتم الانبیا را به من داد، رهبری حکم فرمانده پدافند هوایی را به من داد همچنین آقای هاشمی حکم ستاد کمک هایی که انجام می گرفت برای جبهه و جنگ به من داد من خاطرات فراوانی از این مرد بزرگ دارم که تلاش های فراوانی کرد که موفقیت های جنگ ایجاد شود.
 
رییس جمهوری ادامه داد: مرحوم آیت الله هاشمی یکی از مظلومین تاریخ ماست که این جای تاسف دارد  قبلا مظلوم اول ما شهید بهشتی بود که بسیار مظلوم بود مظلومی بود که بعد از شهادتش جای مظلومیت، منزلت در افکار عمومی پیدا کرد اما آیت الله هاشمی مظلومیتش کم شدولی  متاسفانه این مظلومیت همچنان ادامه دارد همه ما باید از بزرگان قدردانی کنیم بدانیم اگر ملتی از خادمان و بزرگان البته ملت قردارانی نکند این شرایطی نیست که تاریخ قضاوت خوبی داشته باشد.
 
وی گفت: البته ملت ما همیشه قدردان هستند ما از آن اقلیت هم می خواهم که قدردان باشند تا همه بتوانیم راه و مسیری که امام عزیز و امروز رهبر انقلاب برای مشخص کرده را ادامه دهیم و مردم عزیز ما همان طور که در صحنه بودند همچنان در صحنه باشند با اتحاد وحدت به اهداف ملی دست یابیم.
 
در باره آیت الله هاشمی و مظلومیت وی و اینکه فرزندان ایشان چه به سر اعتماد مردم به نظام اوردند و اینکه چرا این آقایان زندگی لاکچری دارند وبرای مردم تا امروز کار مثبتی انجام نداده اند ، انشاء الله بزودی صحبت خواهیم کرد!!
 


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید