امروز: جمعه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 22 January 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 396494
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۰
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

۵۰ درصد نمونه‌گیری‌های کرونا در شهرستان گناوه مثبت اعلام شد

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، غلامرضا مهرجو عصر چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان گناوه و تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: همراهی و کمک و زحمات و تلاش کادر درمانی و حوزه سلامت، دستگاه‌های همکار عضو ستاد مقابله با کرونا و همکاری مردم و خیران و گروه‌های جهادی این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است.

فرماندار گناوه با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید در حال اجرا افزود: ادامه یافتن یا برداشتن محدودیت‌ها به همکاری و مشارکت مردم و میزان ابتلاء و ورودی به بیمارستان بستگی دارد و اگر این موارد کاهش نیابد محدودیت‌ها ادامه خواهد یافت.

وی گفت: قطعاً محدودیت‌ها سختی‌ها و گرفتاری‌ها و هزینه‌های را برای همه اقشار به همراه خواهد داشت لذا از همه اقشار مردم انتظار داریم برای قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از شیوع این ویروس همکاری لازم را داشته باشند.

مهرجو ادامه داد: با توجه به اینکه ۵۰ درصد نمونه‌گیری‌های کرونا تا هفته گذشته در این شهرستان مثبت اعلام شد، نشان می‌دهد که تا رسیدن به وضعیت مناسب فاصله داریم.

وی بیان کرد: این شهرستان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و وضعیت شهرستان محدودیت‌ها اعمال شده‌است و اگر وضعیت جدید اعلام شود محدودیت‌ها تغییر خواهد کرد.

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه در اعمال مقررات محدودیت‌های جدید از رفتارهای تبعیض آمیز به شدت پرهیز شود اضافه کرد: دستگاه‌های مرتبط ستاد مقابله با کرونا در اعمال قانون و مقررات مربوط به محدودیت‌های در برخورد با متخلفان رعایت اصل برابری همه در برابر قانون را مدنظر قرار دهند و از رفتار تبعیض آمیز پرهیز شود.

وی گفت: اعمال مقررات تبعیض آمیز و نابرابر به اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی آسیبی وارد می‌کند و باعث گلایه مندی مردم است.

وی ضمن تقدیر از کمیته تشدید نظارت‌های جدید افزود: با توجه به اینکه در روزهای آخر هفته تعداد زیادی مسافر از سایر استان‌ها و شهرهای به گناوه سفر می‌کنند ورودی‌ها با شدت بیشتری کنترل و از ورود افراد غیر بومی به گناوه جلوگیری شود.

وی گفت: برای اعمال قانون و پلمب موارد متخلف یک مرجع واحد تصمیم گیرنده باشد و همان مرجع که دستور پلمب اماکن متخلف را صادر می‌کند همان مرجع دستور رفع پلمب را صادر کند تا دوگانگی و ناهماهنگی در این موارد وجود نداشته باشد.

مهرجو اضافه کرد: آرامستان های شهر گناوه و بندر ریگ تعطیل باشد و شهرداری‌های این دو شهر نظارت لازم را در اجرای محدودیت‌ها در این زمینه داشته باشند و با جدیت این محدودیت‌ها اجرا شود.

فرماندار گناوه از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تقدیر کرد و افزود: مرد مداری، ارتباط خوب با رسانه‌ها، تعامل با مجموعه درمانی شهرستان، پیگیری تقویت زیرساخت‌ها و افزایش سرانه فضاهای درمانی و بهداشتی بویژه در شرایط کرونایی و ایجاد فضای تعاملی در داخل و خارج شبکه درمان شهرستان از جمله تلاش‌های قابل تقدیر رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان این شهرستان است.

وی اضافه کرد: از رئیس جدید این شبکه نیز انتظار می‌رود که تلاش و همت مضاعفی در این زمینه‌ها داشته باشد و ارتباط و پاسخگویی به مشکلات و ابهامات مردم را سرلوحه کاری خود قرار دهند.

در پایان این نشست از زحمات محمد باز یاری رئیس پیشین شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تجلیل و تقدیر و عصمت حیدری به عنوان سرپرست جدید این شبکه معرفی شد+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5080956/۵۰-درصد-نمونه-گیری-های-کرونا-در-شهرستان-گناوه-مثبت-اعلام-شد
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید