امروز: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - 27 January 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 396416
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱
دسته: حوادث
پرینت
ایمیل

هتک حیثیت دختران ایلامی توسط پسر ۱۸ ساله

به گزارش هشدارنیوز ، بخش حوادث رکنا نوشت : رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
 
 سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا ایلام درخصوص این خبر گفت: در پی مراجعه شهروندان و برابر رصدهای کارشناسان این پلیس مشخص شد صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام ایجاد شده است که با انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی دختران و کاربران اقدام به هتک حیثیت آنان می‌کند.
 
وی افزود: پس از جمع‌آوری مستندات لازم و تحقیقات اولیه از شکات، پرونده‌ای در اداره پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد. این مجرم اینترنتی ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اش، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدید کنندگان عنوان کرد.
 
این مقام مسئول با اعلام اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد، بیان داشت: متهم با دسترسی به تصاویر موجود در شبکه‌های اجتماعی کاربران و انتشار آن‌ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام و انتشار اکاذیب سبب ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت آنان شده بود.
 
رئیس پلیس فتا ایلام به هموطنان توصیه کرد: از انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی خودداری کنند و نکات امنیتی حریم خصوصی خود را رعایت کنند.
 
سرهنگ جمالی با اشاره به برخورد پلیس فتا با جرایم در فضای مجازی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.


+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 83

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید