امروز: پنج شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 November 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 396337
تاریخ انتشار: جمعه, ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

تهدیدات امنیتی ۵ مقام‌ انتخاباتی ایالت های آمریکا

به گزارش هشدارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره ؛ تحقیقات PBS Frontline نشان می‌دهد مقام‌های انتخاباتی پنج ایالت مهم آمریکا که نقش مهمی در تعیین نتایج انتخابات جنجالی ریاست جمهوری دارند با تهدیدات خشونت آمیزی روبرو شده‌اند. 
 
نتایج جدیدترین تحقیقات PBS Frontline حاکی است مقام های انتخاباتی درپنج ایالت مهم و حساس آمریکا که نقش مهمی در تعیین نتیجه نهایی انتخابات جنجالی 2020 دارند، با تهدیدات خشنی روبرو شده اند.
 
بر اساس این گزارش آژانس های انتخاباتی یا سازمان های مجری قانون در ایالت های آریزونا، جورجیا، میشیگان، نوادا و پنسیلوانیا با تهدیدات یا خطرات امنیتی علیه کارکنان خود روبرو شده اند که مسئول شمارش آرا یا تایید نتایج نهایی انتخابات هستند.
 
طی روزهای اخیر، اعتراضات متعددی علیه مقام های انتخاباتی در برخی ایالت های حساس و مهم آمریکا در اعتراض به نتایج انتخابات جنجالی 2020 برگزار شده است.
 
بنیامین هاولند از مقام های ارشد کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا در این باره گفت: اتفاقاتی که امسال شاهد آن هستیم، از نظر تاریخی و سابقه فراتر از چیزهایی است که تاکنون تجربه کرده ایم، اتهامات بی پایه و اساسی درباره تقلب و عدم تمایل برای به رسمیت شناختن نتایج انتخابات. شما شاهد گسترش اطلاعات نادرست به خصوص در سطح شبکه های اجتماعی هستید، تئوری های متعدد توطئه درباره روند برگزاری انتخابات.
 
وی افزود: من از مقام های انتخاباتی شنیده ام که نگران امنیت کارکنان خود هستند. بنیاد و اساس کشور و دموکراسی ما بر اساس اعتماد به روند رای گیری و انتخابات است. زمانی که بی اعتمادی مردم را نسبت به روند برگزاری انتخابات می بینید، این مساله به شدت نگران کننده است.
 
در پنسیلوانیا، تهدیدات علیه مقام های انتخاباتی تاکنون منجر به بازداشت 2 نفر شده است.
 


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 26

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید