امروز: یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 17 January 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 396211
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰

واکنش همتی به اظهارات قالیباف/ بانک مرکزی را وارد سیاست نکنید

هشدارنیوز به نقل از بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی پاسخ به سخنان امروز رئیس مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به محمدباقر قالیباف عنوان کرد: وارد کردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای توصیه نمی‌کنم و آن را به صلاح کشور نمی‌دانم؛ اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور باشد.

متن کامل نامه عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام؛

صبح امروز حضرتعالی نطق پیش از دستور مجلس خصوص مشکلات اقتصادی کشور مطالبی را بیان فرموده و با اضافه کردن منطقه استقرار ساختمان بانک مرکزی این مطلب را القا فرمودید که اگر جستجوی دلایل مشکلات اقتصادی هستید کنار بقیه بخش‌ها میرداماد (بانک مرکزی) هم باید آن را جست و نه جورجیا و آریزونا.

دو هفته پیش نیز متأسفانه بانک‌مرکزی را متهم به ایجاد خود تحریمی کردید. برای اطلاع حضرتعالی دو سال و نیم گذشته بانک مرکزی مقابل فشار حداکثری دولت آمریکا، خط مقدم جنگ اقتصادی علیه کشورمان را مدیریت کرده و با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سد محکمی مقابل توطئه گسترده آمریکا و هم‌پیمانانش برای فروپاشی اقتصاد کشور بوده است.

حضرتعالی به خوبی جریان مسائل و مشکلات کشور هستید و چند بار نیز شخصاً جناب‌عالی را جریان مشکلات قرار داده و شرایط را جلسات مختلف مجلس خدمتتان تشریح کرده‌ام. لذا، من واردکردن بانک مرکزی را به مباحث سیاسی و حاشیه‌ای توصیه نمی‌کنم و آن را به صلاح کشور نمی‌دانم و اعتقاد دارم تمام نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم‌ها و کمک به اقتصاد کشور باشد. انتظار دارم، جنابعالی که جریان همه امور قرار دارید، برای کمک به رویکرد بانک مرکزی مقابله با این فشارهای اقتصادی، با سیاست‌های ضد تورمی و تلاش برای رونق تولید داخلی، همراه و همگام شوید. هدف از تحریر این مرقومه نیز صرفاً تأکید به این نکته است که مردم عزیز بدانند اگر بانک مرکزی چشم به نتیجه انتخابات آمریکا دوخته بود، اینگونه با قت مقابل فشار حداکثری ایستادگی نمی‌کرد و این‌ق نیز هدف حمله دشمنان قرار نمی‌گرفت.

ان‌شاءالله فرصت مناسب مردم عزیز را جریان مسائلی که بر بانک مرکزی گذشته، قرار خواهم داد. بارها عرض کرده‌ام ملت بزرگ ایران پیروز این میدان خواهند بود و این پیروزی قطعی است.

 + 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5072167/واکنش-همتی-به-اظهارات-قالیباف-بانک-مرکزی-را-وارد-سیاست-نکنید
بازدید: 182

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید