امروز: پنج شنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 November 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 396176
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۲۰:۰۰

مرحوم اژه‌ای ثابت کرد که آموزش عمومی می‌تواند محرومیت‌زدا باشد

هشدارنیوز، محمدباقر قالیباف طی پیامی گذشت حجت الاسلام جواد اژه‌ای نماینده مقام معظم رهبری امور دانشجویان اروپا و آمریکا و استاد دانشگاه تهران را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ

فقدان اندیشمند گرانمایه و عالم مجاهد و مهذب حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر جواد اژه ای نماینده مقام معظم رهبری امور دانشجویان اروپا و آمریکا و استاد دانشگاه تهران موجب تأسف و تالم گردید . ایشان از شخصیتهای برجسته و مخلص انقلاب و نظام و یاور رهبری بودند که طول سالهای متمادی و ادوار مختلف عرصه‌های علمی ، فرهنگی و اجرایی خدمات شایان و فراموش نشدنی را به کشور عرضه داشتند.

از دستاوردهای ارزشمند ایشان تاسیس و پایه گذاری سازمان ملی پرورش استعدادهای خشان و مدیریت عالمانه مجموعه نخبگان جوان بود که باعث رشد و شکوفایی و سرافرازی آنان عرصه‌های علمی بین‌المللی و زمینه‌ساز توجهات ویژه به تربیت و سازندگی نخبگان و نخبه پروری گردید.

ایشان با دلسوزی کم‌نظیری عمر خود را وقف تربیت نوجوانان مستعد سراسر کشور کردند و به خصوص یکی از زمینه سازان اصلی توجه ویژه به پرورش استعداد دانش آموزان محروم بودند و بی‌ریا و مخلصانه این راه خدمت کردند. نتیجۀ سالها مجاهدت دکتر اژه‌ای سازمان ملی پرورش استعدادهای خشان، نشانگر آن بود که آموزش عمومی و دولتی، می‌تواند پیشرو، موثر و محرومیت‌زدا باشد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه علمی ،فرهنگی و نخبگانی، شاگردان و همکاران آن مرحوم مجموعه سازمان ملی استعدادهای خشان و دانشگاه تهران ،دوستان ، خانواده محترم‌ ، همسر مکرم و به ویژه بیت شهید بزرگوار آیت الله دکتر بهشتی و سایر وابستگان ، برای آن روحانی جلیل الق که اینک جوار برا شهیدش آرام گرفته رحمت و علو جات و برای بازماندگان صبر و اجر از گاه الهی مسئلت می نمایم.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5071372/مرحوم-اژه-ای-ثابت-کرد-که-آموزش-عمومی-می-تواند-محرومیت-زدا-باشد
بازدید: 169

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید